Muži A to dokázali a postoupili do národní ligy

Velký den pro náš klub a také velký úspěch našich sportovců, trenéru a všech, kteří se na tomto jakkoliv podíleli. Tak by se dal nazvat 21. březen roku 2015, den kdy mužské áčko postoupilo do zatím nejvyšší soutěže a to do Národní ligy. Slovan Havířov porazil FbC Strakonice v sérii zápasů play-up hranou na tři vítězné utkání 3:0.

Krátké info ze zápasu:

FbC Strakonice P.A. – SFK TJ Slovan Havířov 5:8 (2:1, 2:2, 1:5)

Branky: 11. David Chvosta, 12. Petr Staněk, 23. Tomáš Houska, 37. Tomáš Mareš, 54. Jan Staněk – 20. Ondřej Chalupa, 21. Jiří Gregor, 32. Ondřej Chalupa, 41. Lukáš Fifeger, 42. Jiří Gregor, 50. Matěj Smeták, 52. Ondřej Chalupa, 59. Michal Kozelský

Napínavější bitva se udála na palubovce ve Strakonicích, kde toužilo domácí družstvo zvítězit a prodloužit si aspoň o jeden zápas letošní ročník. Osud však tomuhle přání příliš nakloněn nebyl, i když zpočátku skutečně hostující výběr zaostával. Strakoničtí hráči si vystříleli dvoubrankové vedení, jenomže jistota Slovanu pomalu vzrůstala a s ní přicházely také nebezpečnější akce. Druhá perioda nabízela líbivý florbal, kdy domácí mohutně odvraceli havířovskou snahu o vyrovnání. Dlouho se to Jihočechům dařilo, ale ve třetí třetině došly zbytky potřebných sil, což ideálně umožnilo Havířovským převzít velení nad zápasem. Veškerý odpor Havířov odstranil a ukončil semifinálové trápení strakonických tvůrců hry.