Muži A vezou body z Opavy

V dalším kole národní ligy zavítal náš A-tým do nedaleké Opavy. Střetnul se zde s místními borci, kteří stejně jako naši bojují o účast v play-off. Zápas byl po celou dobu takticky svázaný obranou a nutností za každou cenu urvat body a neudělat zbytečné chyby.

Soupeř objektivně vzato byl silnější na míčku, v rychlejším přechodu do útočné fáze a měl daleko více nebezpečnějších šancí i dokonce několik prázdných branek.

Po úvodní oťukávačce, kdy se ani jednomu z týmů nepodařilo vsítit branku, se šlo do šaten za nerozhodného bezbrankového stavu 0:0. Vyložených šancí se moc neurodilo, převyšovaly kvalitní obrany a dominovali brankáři společně s vychýlenými muškami střelců obou týmů.

Ovšem to co se nepovedlo ve třetině první, se povedlo hned při první střele v části druhé.. Od mantinelu napřáhl navrátilec Suszka a překvapil dalekonosnou střelou domácího brankáře, stav 0:1. Obrany začaly být čím dál více prostupnější a začínali mít navrch útočníci. O pět minut později vyšla další pěkná kombinace našich hráčů, kdy Konkolský našel před bránou novice v týmu a to Novotného, který už neměl problém zakončit do odkryté branky, 0:2. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit nejproduktivnější hráč týmu, Tomáš Daniš, ale měl vychýlenou mušku a smůlu v jednom, jeho střelu zastavilo břevno. Opava nasadila pro oživení novou formaci a byl to tah úspěšný.. Lehkou střelu přes nedůrazného útočníka od půlící čáry dorazil před bránou nikým nehlídající Kocur, sníženo, 1:2. Již druhou smůlu si připuje již jednou zmíněný Daniš, břevno tentokráte střídá tyčka. Do konce druhé třetiny se toho již moc nestalo a šlo se do kabin.

Úvod třetí třeiny se opět vrátil do starých kolejí. Nikdo nechtěl udělat onu důležitou chybu, šance se stále rodily, ale gólmani dnes předvedli výborný výkon a mnohdy neplodné střelce přiváděli k šílenství. V 50min se nechal školácky vyloučit domácí hráč a hosté měli dvě minuty k dobru využít toto zaváhání. Přesilovku zahráli celkem dobře, padlo v ni několik střel, ale domácí si odskakující branku nenechali vstřelit. Do poslední minuty byl obrázek hry stejný. Hosté dobře bránili a drželi jednogólové vedení. Time-out a následná powerplay přišla v poslední minutě. Domácí zavřeli hosty na jejich polovině a brankou 20sekund před koncem vybojovali důležité vyrovnání.

V prodloužení už obrany neexistovaly a Opava měla několik dobrých příležitostí rozhodnout zápas, ale ani několik přečíslení 2 na 1 neznamenaly vítěznou branku. Tu vstítil z ojedinělého brejku hostující Daniel Tomica, který ukázkově vyřešil nabídnuté přečíslení chybující obrany. Slovan tudíž získal extra bod navíc a dále sní svůj sen o play-off v premiérové sezóně Národní ligy.

Komentář trenéra hostí Petra Skácela: Dnes rozhodl výkon gólmana Renze, nemohoucnost domácích trefit prázdné brány. Náš výkon nebyl ideální, ale snad nám tyto body dodají sebedůvěru porvat se o play-off. Děkujeme soupeři za utkání.