Muži „B“ odehráli své první zápasy

V neděli 18. září začala sezóna pro naše druhé družstvo mužů. Ti odcestovali do Opavy s touhou vybojovat nejlépe 6 bodů. Úkol to však nebyl lehký, utkali se s Vítkovicemi Mustang a s Opavou „B“.

Sestava:
Gólman: Říman
1. lajna: Kolář - Ožana; Zíka - Janků - Kantor 

2. lajna: Rada - Lepík; Mrózek - Řezník - Konkolský

1. SC TEMPISH Vítkovice Mustang 7:4 TJ Slovan Havířov „B“

V prvním utkání nás čekal nepříjemně hrající tým z Vítkovic. Soupeř byl běhavý a nenechával našim hráčům příliš mnoho prostoru k tvorbě hry. První gól však na začátku vstřelili naši hráči. Po taktické chybě hráčů Vítkovic, kteří střídali ve chvíli, kdy Mrózek rozehrával míček z rohu padl první gól, Míček z rohu dostal Konkolský, ten se nemýlil a poslal naše hráče do vedení. Vítkovice však díky své aktivní hře byli více u míčku. Tím pádem měli více šancí a z těch dokázali skórovat, dostali se do vedení 3:1. Poté  se prosadil Zíka krásnou střelou a snížil. Soupeř byl však stále lepším týmem na hřišti a svůj náskok si udržoval. Za náš tým ke konci zápasu korigoval skóre znovu Zíka po pěkné kombinaci. Poslední gól utkání vstřelil Konkolský a na ukazateli svítil stav 4:7 pro Mustang.

 

TJ Slovan Havířov „B“ 6:3 S.K. P.E.M.A. Opava „B“

Před druhým utkáním jsme měli čas na odpočinek a taktickou poradu. Vypadalo to však, že to nepomohlo. První třetina totiž našim hráčům nevyšla a prohráli ji 0:2. Naše hra se však poté zlepšila a to přineslo své ovoce. Jako první se prosadil Mrózek, který se dokázal prosadit parádní ranou k tyči. Na něj poté navázal Ožana. Do vedení jsme se dostali ještě ve druhé třetině, kdy se po skvělé práci Konkolského prosadil do prázdné brány Mrózek. Na 4:2 zvyšoval Janků a muži konečně začali bojovat a každý míček. Do závěrečné části jsme však nevstoupili nejlíp a dovolili snížit na 4:3. To se však nelíbilo Řezníkovi, který skvěle zareagoval před bránou na vysoký míček, který pohotově poslal do brány. Poslední gól pak ještě vstřelil Zíka. Zápas jsme poté v klidu kontrolovali a Opava naopak trochu ztratila nervy, což jim však nepomohlo.

V obou zápasech nás podržel dobře chytající Říman. Díky bojovnosti jsme dokázali vyhrát alespoň jeden zápas, není to tedy špatný vstup do sezóny a doufejme, že vyhrávat budeme i nadále. Děkuji klukům, za slušně odehrané zápasy. Další zápasy naše „béčko“ čekají 15. října v Bílovci.

Filip Konkolský