Muži B se dotahují na špici

6. kolo mužského béčka

V neděli 22. ledna začalo naše béčkové mužské družstvo druhou polovinu sezóny. Na programu měli zápas s Vítkovicemi B a Kopřivnicemi B.

1. SC TEMPISH Vítkovice B 2:9 TJ Slovan Havířov B

Zápas s papírově slabším soupeřem jsme nechtěli podcenit. I když do tohoto zápasu neměl soupeř žádný bod v tabulce, tak to neznamenalo, že nebude kousat. V první třetině se ukázalo, že tvořit hru bude náš tým. Mladí Vítkovičtí hráči spoléhali na individuální výkony. Po využité přesilovce jsme vyhráli první dějství 1:0. Na začátku druhé třetiny soupeř využil nedůrazu před bránou a srovnal. Ve zbytku třetiny však dominovala především první lajna a po dvou třetinách byl stav 5:1 v náš prospěch. I ve třetí třetině pokračovala naše převaha a tak jsme mohli slavit vítězství 9:2

Body: Mrózek 4+1, Konkolský 2+3, Mráz 3+1, Kočí 0+3, Lepík 0+1

TJ Slovan Havířov B 4:4 FBC Vikings Kopřivnice B

V druhém zápase nás čekal těžší oříšek. Kopřivnice bojují stejně jako my o přední místa v tabulce a zápas podle toho také vypadal. 

Na začátku zápasu jsme po chybách inkasovali dvakrát a to nebyl start, který bychom si přáli. Po chybě soupeře se naštěstí dokázal prosadit Skupin. První třetinu jsme prohráli 1:2, nic však nebylo ztraceno. Ve druhé třetině jsme měli 4 minuty dlouhou přesilovku, ve které se nám nepodařilo vsítit žádný gól. Na góly to byla chudá perioda a tak se schylovalo na drama v poslední části. Po nahrávce Mráze se šťastnou střelou prosadil Konkolský a stav byl srovnaný. V dalším průběhu třetiny však Kopřivnice zvládly dvakrát skórovat a odskočit našemu týmu. Po time-outu jsme 2 a půl minuty před koncem zápasu zkusili hru v 6. Minutu před koncem byl navíc vyloučen soupeřův hráč a tak jsme měli situaci 6 na 4. Kopřivnice odolávaly, ale v čase 38:48 se střelou přes všechny hráče prosadil Kočí. Zbývalo tak 12 vteřin do konce utkání a nám nezbývalo nic jiného, než zkusit zaútočit v 6 lidech po buly. Míček jsme získali a Mrózek poslal míček před bránu, kde v soubojích ve skrumáži se podařilo Mrázovi zápas srovnat v čase 38:54. 

Díky euforickému závěru se naštěstí podařilo vydolovat v tomto zápase důležitý bod.

Body: Mráz 1+1, Kočí 1+0, Konkolský 1+0, Skupin 1+0, Juřica 0+1 (v zápise Říman), Mrózek 0+1, Raška 0+1

Chtěl bych celému týmu poděkovat za to, jak bojuje. Že se nevzdáváme, i když se zápas neodehrává podle plánu. Vím, že pro některé je situace těžká a nehrají takovou minutáž, jakou bychom si všichni přáli, ale i přesto podporují do posledního okamžiku. Do konce sezóny zbývá ještě 8 zápasů a ve hře je dost bodů. Příští kolo hrajeme v sobotu 11. 2. ve 14:00 a 17:45 na hale Slavia. Budeme moc rádi za vaši přítomnost na místě a podporu.

Filip Konkolský