Muži „B“ slaví titul!

V sobotu 14. 4. 2018 hrálo naše „B“ mužstvo mužů poslední dva zápasy sezony. Pokud jsme chtěli vyhrát svou ligu a postoupit do vyšší soutěže, potřebovali jsme oba zápasy vyhrát. Na první Petrovice „C“ jsme ztráceli 5 bodů. Jedním ze soupeřů byl 1. FBK Eagles Orlová „B“. I tento tým měl myšlenky na postup a rovněž potřeboval vyhrát oba zápasy. Bylo tedy jasné, že vzájemný zápas bude boj.

TJ Slovan Havířov „B“ 2:0 1. FBK Eagles Orlová „B“

Oba týmy tedy měly o co hrát a zápas podle toho vypadal. Nervozita byla znát a zápas nebyl příliš pohledný. Šance tedy příliš velké nebyly. Slovanu se však podařilo na začátku zápasu díky rychlé rozehrávce z rohu skórovat. Mrózek našel před bránou Klucha, který míček dostal do branky. To našemu týmu pomohlo získat klid a jistotu. Tu dodala také posila z áčka v bráně – Daniel Buroň, který svými jistými zákroky nepřipustil srovnání. Orlová bojovala, dokonce trefila i tyčku, ale vstřelit gól se jim nepodařilo. Na konci zápasu pak soupeř zkusil hru bez brankáře, kterou dokázal potrestat Kantor a uzavřel zápas na konečný stav 2:0.

Góly: Klucho (Mrózek), Kantor (Mrózek)

FbK Horní Suchá „B“ 1:7 TJ Slovan Havířov „B“

3 body a jisté 2. místo v lize jsme již měli v hrsti. V cestě za titulem stála Horní Suchá. Jejich omlazená sestava naznačila, že se bude hrát běhavý florbal. Suchá však měla méně času na regeneraci a navíc svůj první zápas prohrála. Do zápasu jsme vstoupili lépe, po třech minutách vstřelil gól obránce Svoboda. Suchá ale srovnala při přesilové hře a Buroň tak poprvé za „béčko“ inkasoval. Do konce třetiny však dokázal skórovat Mrózek, který byl před brankářem Suché osamocen a pohrál si s ním. Do druhé třetiny jsme tedy vstupovali v lepší pohodě. To se taky v prvním střídání potvrdilo a opět se osvědčila kombinace Mrózek – Konkolský. O pár minut později zvýšil také Kantor a Suchá již ztrácela ambice, v průběhu druhé třetiny zkompletoval hattrick Mrózek a trefil se také Král. Třetí třetina už se odehrála v pohodě a na konečných 7:1 zvýšil Konkolský, který dostal nahrávku do prázdné od nikoho jiného než Mrózka.

Góly: Svoboda (Jarošík), Mrózek (Konkolský), Mrózek (Konkolský), Kantor (Zotyka), Mrózek (Král), Král (Konkolský), Konkolský (Mrózek)

Slavíme tedy titul v Moravskoslezském přeboru mužů a vracíme se po sezónní pauze zpátky do Moravskoslezské ligy mužů!!!

Děkuji celému týmu za úspěšnou sezónu a doufám, že se toto mužstvo minimálně udrží v této soutěži

Filip Konkolský