Muži C brali opět 4 body

V neděli 10.1.2016 nás čekaly v hale ve Stonavě 2 zápasy po dvouměsíční pauze. Soupeři nám byli vedoucí tým Florbal Torpedo Havířov B a o záchranu bojující FbC Frýdek-Místek B. Premiéru v našem dresu si připsaly 2 posily Lukáš Řezník a Jiří Kolář.

V prvním zápase jsme čelili vedoucímu celku naší ligy, a to Torpedu Havířov B. Zápas se pro nás zpočátku vyvíjel příznivě, když jsme šli již ve 3. minutě do vedení po brance Kročka. Soupeř však po hloupém vyloučení Krumnikla srovnal v 6. minutě na 1:1. Torpedo nás poté začalo mnohem více tlačit, ale paradoxně jsme to byli my, kdo si vytvořil více šancí. Snažili jsme se využívat rychlých protiútoků, ale trefili jsme pouze 2x brankovou konstrukci. Soupeř do konce třetiny otočil skóre na 2:1. Druhá třetina začala vyrovnaně, ale Torpedo se dokázalo ve 4. minutě znova prosadit. Perioda dále pokračovala vyrovnaně a na obou stranách bylo k vidění množství neproměněných šancí. Naše největší šance opět skončily pouze na tyčkách. Do poslední části jsme tak šli s dvougólovým mankem za stavu 1:3. Soupeř nám dal hned ve 3. minutě poslední části branku již na 1:4 a vypadalo to s námi zle. Kroček dokázal o pár minut později snížit na rozdíl dvou branek. Torpédo rychle odpovědělo a vzalo si tří brankový náskok zpět. Jenže jak rychle gól dalo, tak rychle jej taky dostalo, když se za nás prosadil přesnou střelou do dolního rohu branky Sihlovec. Poté jsme stáhli sestavu pouze na 7 hráčů a začali jsme stíhací jízdu. Nejdříve se dvě minuty před koncem trefil znova Kroček a poté přidal 20 vteřin před koncem vyrovnávací branku Konkolský. Soupeř se již ze šoku nedokázal oklepat a utkání tak skončilo remízou 5:5.

TJ Slovan Havířov C – Florbal Torpedo Havířov B 5:5

Branky Slovanu: Kroček, Kroček (Sihlovec), Sihlovec, Kroček (Kolář), Konkolský (Kroček)
Sestava Slovanu: Sondel, Říman-Kroček, Ožana, Krumnikl, Svoboda, Sihlovec, Janků, Barboriak, Konkolský, Řezník, Kolář

V druhém utkání nás čekal tým ze samého chvostu ligové tabulky FbC Frýdek-Místek B. Papírově slabý soupeř přijel navíc pouze v šesti lidech a měl za sebou už předchozí zápas. Na soupeře jsme tedy vlítli, ale soupeř se srdnatě bránil. V 1. třetině jsme se dokázali prosadit pouze jednou po střele Ožany. Zbytek šancí zůstal nevyužitý. V druhé třetině jsme ještě navýšili tempo a s chutí jsme si zastříleli. Přidali jsme postupně pět gólů po trefách Řezníka, Janků, znova Janků, Konkolského a Kročka. Do poslední třetiny jsme šli tak s komfortním náskokem 6:0. V polovině poslední třetiny přidal ještě jednu branku Ožana, ale pak jsme trochu polevili z nastoleného tempa a nechali jsme soupeře snížit na konečných 7:2.

FbC Frýdek-Místek B – TJ Slovan Havířov C 2:7

Branky Slovanu: Ožana (Kroček), Řezník, Janků (Krumnikl), Janků, Konkolský (Sihlovec), Kroček (Konkolský), Ožana (Kroček)
Sestava Slovanu: Říman, Sondel-Kroček, Ožana, Krumnikl, Svoboda, Sihlovec, Janků, Barboriak, Konkolský, Řezník, Kolář