Muži C brali v Horní Suché 4 body

V sobotu 7.11.2015 se naši muži C utkali na hale v Horní suché s FK Gůfuň Nový Jičín a domácí FBK Horní Suchá B.

V prvním zápase jsme se střetli s papírově lehčím týmem Nového Jičína. Ovšem zápas se nevyvíjel podle papírových předpokladů. Sice jsme šli do vedení již ve 47 vteřině první třetiny po přesné trefě Kročka, ale to byl v této třetině náš jediný gól. Soupeře jsme sice přehrávali a směrem dopředu jsme si vytvořili mnoho slibných šancí, leč všechny již zůstaly nevyužity. Po hrubých individuálních chybách jsme soupeři umožnili několik brejků a jeden z nich v 9. minutě první třetiny využili. Hra dále pokračovala ve stejném rytmu, jenže sekundu před zazněním sirény pro nás přišel šok, když soupeř vstřelil branku na 2:1. V další třetině jsme ještě navýšili tlak, což prvně využil již ve 3. minutě 2.třetiny Kantor a vyrovnal skóre. Další gól přidal o 5 minut později Zíka a rozjel tak své galapředstavení. Bohužel jsme si opět nechali dát branku v závěru třetiny a tak se šlo do poslední fáze za stavu 3:3. Nejdříve jsme se zase prosadili z kraje třetiny, když proměnil svou šanci opět Zíka. Za stavu 4:3 jsme se snažili rychle navýšit skóre, jenže soupeře v jednom rychlém brejku fauloval kantor a rozhodčí nařídil trestné střílení, které soupeř s přehledem proměnil. To běžela teprve 5.minuta poslední periody. Hra se poté srovnala a k vidění bylo několik šancí na obou stranách. Soupeři se ovšem stalo osudné vyloučení tři minuty před koncem zápasu. Zíka využil početní převahu a završil tak hattrick. Výsledek 5:4 se nám podařilo udržet až do konce utkání a tak jsme si odnesli 3 body.

TJ Slovan Havířov C – FK Gůfuň Nový Jičín 5:4

Branky Slovanu: Kroček (Janků), Kantor (Labuz), Zíka (Kroček), Zíka (Kroček), Zíka (Kroček)
Sestava Slovanu: Říman, Sondel-Svoboda, Sihlovec, Ožana, Kroček, Zíka, Rada, Janků, Krumnikl, Labuz, Kantor

Ve druhým utkání nás čekal domácí soupeř FBK Horní Suchá B. Očekával se vyrovnaný souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Ze začátku bylo sice utkání vyrovnané, jenže ho brzo ovlivnilo vyloučení Krumnikla. Dali jsme sice první gól a to v oslabení, když se prosadil Janků, jenže soupeř stihl ještě početní výhodu využít a srovnat rychle na 1:1. Tento gól soupeře nabudil a začal nás přehrávat po všech stránkách. Další gól přidala Horní Suchá v 7. minutě a další 38 sekund před koncem první třetiny, když soupeř využil další přesilovku po vyloučení Ožany. Do druhé části jsme tak šli s dvou gólovým mankem za stavu 3:1 pro Horní Suchou. Do druhé fáze zápasu jsme vlétli s touhou dotáhnout se soupeřem krok a udělat něco s nepříznivým stavem. Obraz hry se rapidně změnil a soupeře jsme přehrávali. Postupně se prosadili Labuz, Kroček a opět Labuz. Do poslední fáze jsme tak šli za stavu 4:3 pro nás. V úvodu poslední části jsme obdrželi branku a soupeř tak srovnal na 4:4. Průběh hry se vyrovnal, ale poté nás především fyzicky srazila zbytečná vyloučení Svobody a Kročka. Soupeř je sice nevyužil, ale dostal se díky tomu do tempa. Ovšem v závěru utkání jsme převzali iniciativu na svou stranu. Jenže spousta našich šancí a především ty od Zíky a Krumnikla z posledních dvou minut zůstaly nevyužité a tak jsme se se soupeřem rozešli smírně a každý jsme brali 1 bod za remízu 4:4.

FBK Horní Suchá B – TJ Slovan Havířov C 4:4

Branky Slovanu: Janků (Zíka), Labuz (Kantor), Kroček (Janků), Labuz (Kantor)
Sestava Slovanu: Sondel, Říman- Ožana, Sihlovec, Rada, Svoboda, Kroček, Zíka, Janků, Krumnikl, Labuz, Kantor