Muži C konečně bodovali

V neděli 28.2.2016 , bylo na programu další kolo naší ligy. Tentokrát to nebyl žádný výlet „za barák“ , ale až do dalekého Rožnova. Nenahrával tomu ani fakt , že jednak jsme začínali už v 9 ráno, ale taky jsme museli bodovat, pro udržení neohrožené pozice v tabulce. Dokonce jsme s sebou přibalili i posily z Áčka i navrátilce Dana Kaina.

 

TJ Slovan Havířov C – SK Domaslavice B 6:4

Branky Slovanu: Ožana( Janků), Kain(Zika), Konkolský(Zika), Kain(Zika), Tomešek, Kain(Konkolský).

Sestava Slovanu: Sondel-Řezník, Tomešek, Ožana, Kroček, Zika, Konkolský, Kolář, Kain, Janků, Sihlovec.

Tento zápas už od prvních minut doprovázely ostré emoce ze strany hostů, které byly hlavně vidět v osobních soubojích. Skóre otevřel Ožana, zúžitkoval totiž pěkný pas od Pavla Janků. Soupeř nenechal na odpověď dlouho čekat a vyrovnal necelé dvě minuty po inkasování. Poté přišla i temná chvíle pro brankáře Sondela , který dostal tvrdý hit do oblasti hlavy a to v době , kdy měl míček pod kontrolou a soupeř ho jen chtěl zlikvidovat. Naštěstí i přes mírné otřesení a nehybností hlavy, zápas s odvahou dochytal. My mezitím nezaháleli a Kain navýšil skóre. Činil se i Konkolský, který přidal další trefu. Druhou třetinu začali lépe hosté a snížení bylo na světě. Kain naštěstí nemá strach vypouštět nebezpečné projektily z poloviny, a trefil v přesilovce růžek branky. Ve třetí části, která měla opět rychlé tempo, se trefil hned z kraje Tomešek na styl alá vymetení pavučinky. Poté nám soupeř daroval další přesilovku , kterou svým hattrickem završil sniper Kain. Mírný stav laufu , nás stál dva inkasované góly v rychlém sledu. Do konce zápasu se už ale soupeř k ničemu pořádnému nedostal, narozdíl od nás, jelikož se nám dařilo pálit jednou šanci za druhou ( a to i včetně těch , které by normální smrtelník v těle Jirky Kročka měl dát). Stav zápasu už jsme si pohlídali a sebrali 3 duležité body.

TJ Slovan Havířov C – Fbc Frýdek-Místek B 5:5

Branky Slovanu: Kroček(Ožana), Kroček(Sihlovec), Ožana(Řezník), Kain(Kroček), Kroček(Zika).

Sestava Slovanu: Sondel-Řezník, Tomešek, Ožana, Kroček, Zika, Konkolský, Kolář, Kain, Janků, Sihlovec.

Zápas s posledním týmem v tabulce , jsme považovali za ten lehčí úkol dnešního dne, ale zdá se, že zdání přece jenom klame. Raketový nástup našeho týmu, ukázal soupeři skvělou trefou Kroček. Nicméně, soupeře to na zadek neposadilo( a to byla celkem povedená trefa) a okamžitě odpověděl. A od této chvíle , jsme celý zápas tahali za kratší konec. Hosté navýšili vedení, které jim po pár sekundách opět vzal bombarďák Kroček. Do konce první třetiny se Frýdku povedlo ještě skórovat a překonat Sondela a my tedy končili první periodu s nepříznivým stavem. Druhá část zápasu, žádný gólový zvrat nepřinesla, jen několik šancí na které se samozřejmě florbal nehraje. K našemu štěstí (asi jedinému za celý den), musel soupeř nechat na poslední část jen 6 svých hráčů. Zbytek putoval na zápasy juniorů a my chtěli této výhody využít, což se nám nepovedlo úplně podle našich představ. Začátek třetiny se povedl hostům a skóre na tabuli svítilo 2:4. Ožana naštěstí přibalil ostré náboje a v zápětí snížil. Další tvrdá rána přišla po úniku frýdeckého útočníka , který hodně přesnou střelou trefil vrchní část Sondelovi branky. Nám už nezbývalo nic , než to zkusit bez brankáře a tuto výhodu zúžitkoval Kain. Závěr třetiny, kdy už se odpočítávalo posledních 10 vteřin, ukázal Zika svůj přehled ve hře, kdy našel skvělým pasem přes půlku hřiště číhajícího Kročka, a ten přesnou trefou zajistil Slovanu remízový bod.