Muži C poprvé bez bodů

V neděli 17.1.2016 nás čekala dvě těžká utkání v Třinci. V nové třinecké hale jsme se střetli s týmy z horních pater tabulky a to 1.FBK Rožnov p/R C a 1.FbK Eagles Orlová B.

Prvním soupeřem nám byl 1.FBK Rožnov p/R C, který byl před tímto turnajem na 3.místě. Do zápasu jsme chtěli vstoupit s defenzivní taktikou, protože to byl v posledním vzájemném měření sil správný krok. Bohužel naši defenzívu dokázal soupeř zlomit již po 22 vteřinách. Soupeř poté získal jistotu na hokejkách a my měli problém překonat z ojedinělých šancích skvělého brankáře hostů Ciompu. S postupem času si Rožnov vytvářel více a více šancí a v šesté minutě pro nás přišla studená sprcha. Soupeř nám dal 2 góly během jedné minuty a skóre bylo rázem již 0:3. Za tohohle stavu se vstupovalo i do druhé třetiny. V té se hra trošku vyrovnala, ale stále jsme nedokázali překonat brankáře Rožnova. Soupeř nám nabídnul i šance na snížení, když měl v 8. minutě druhé třetiny velkou možnost snížit Ožana z trestného střílení, jenže neproměnil. Poté následovaly v rychlém sledu dvě naše přesilovky, jenže místo snížení přišel přesný opak. Soupeř nám dal z rychlého brejku gól na 0:4. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo a tak se šlo do poslední části zápasu. Do poslední periody jsme vstoupili aktivně, jenže jsme opět ztroskotali na brankáři soupeře. Místy jsme v útoku působili až křečovitě. Soupeř využil několika našich chyb i zaváhání našeho gólmana a postupně nám nasázel další tři branky. Hrozný zápas nakonec skončil naší prohrou 0:7.

TJ Slovan Havířov C-1.FBK Rožnov p/R C 0:7
Branky Slovanu: –
Sestava Slovanu: Sondel-Barboriak, Konkolský, Svoboda, Ožana, Janků, Řezník, Kolář, Žvak, Krumnikl, Sihlovec

V druhém utkání jsme čelili 1.FbK Eagles Orlové B. Očekával se vyrovnaný zápas, protože před zápasem byl rozdíl mezi oběma soupeři pouze 2 body. Do zápasu jsme vstoupili nad míru dobře a již ve druhé minutě jsme se ujali vedení po úspěšné kličce Řezníka. Dále se síly na hřišti vyrovnaly a oba týmy si vytvořily několik šancí. Další gól jsme nakonec přidali my, když se úspěšně trefil Ožana. Jenže těsně před koncem třetiny dokázali Orlovští snížit na rozdíl jedné branky. Do druhé třetiny se tedy šlo za stavu 2:1 pro nás. V druhé části jsme začali postupně ztrácet pevnou půdu pod nohama a soupeř nás začal postupně, ale jistě přehrávat. Každopádně gól za celou třetinu nepadl, takže se do poslední části šlo za stavu 2:1 z našeho pohledu. V poslední části jsme předvedli jeden z našich nejhorších výkonů v sezoně. Byli jsme všude pozdě a na co jsme šáhli, to nám nevyšlo. Soupeř využil našeho bídného výkonu a třemi góly postupně zvrátil průběh zápasu. Zápas jsme nakonec prohráli 2:4 a z Třince jsme odjeli bez bodu.

1.FbK Eagles Orlová B-TJ Slovan Havířov C 4:2
Branky Slovanu: Řezník (Barboriak), Ožana (Janků)
Sestava Slovanu: Sondel-Barboriak, Konkolský, Svoboda, Ožana, Janků, Řezník, Kolář, Žvak, Krumnikl, Sihlovec