Muži „C“ porazili suverénní Ossiko Třinec!

V sobotu 11. března 2017 odehrál „céčkový“ tým Slovanu dva zápasy v rámci předposledního kola sezóny. Náš tým se před sobotními duely držel ve spodní části tabulky. Navíc soupeři byli silný: Petrovice „C“ a dosud neporažené Ossiko Třinec.

Z.F.K. AQM Petrovice „C“ 2:11 TJ Slovan Havířov „C“

V prvním utkání na nás čekaly Petrovice, které jsme v prvním vzájemném utkání porazili. Na tento zápas jsme se konečně sešli ve slušném počtu – 9 hráčů. A hned na začátku jsme se dostali do vedení, již v čase 3:30 jsme vedli 2:0 a dostali se do herní pohody. Postupem času jsme vedli 5:0. Na hřišti pak nastala rozporuplná situace, kdy měl náš tým výhodu a mohli jsme hrát v 6. Míček se pak odrazil od soupeřova hráče až do naší brány, gól však nebyl uznán. Hra byla kvůli diskuzím soupeře zastavena, ale po vysvětlení od rozhodčích se mohlo pokračovat. Druhá třetina skončila 1:5 v náš prospěch. Ve třetí třetině jsme během 4 minut dokázali vstřelit 4 góly a zápas už byl rozhodnut, Zápas skončil naším vítězstvím 11:2 a mohli jsme slavit zasloužené vítězství.

Sestava: Hykl (G) – Milúch, Rada, Trojek (O) – Janků, Juřica, Konkolský, Mrózek, Zíka, Žvak (Ú)

Góly: 2:22 Juříca (Mrózek), 3:30 Mrózek (Konkolský), 13:19 Zíka (Janků), 16:58 Juřica (Rada), 18:47 Zíka (Janků), 24:03 Zíka (Janků), 26:51 Žvak (Trojek), 27:11 Trojek (Janků), 27:58 Milúch, 31:36 Juřica (Mrózek), 33:25 Zíka (Janků)

FBC Ossiko Třinec 3:4 TJ Slovan Havířov „C“

Třinec během celé sezóny ztratil pouze 2 body, když remizoval s Novým Jičínem. V tabulce vedl s obrovským náskokem a my proti tomuto silnému týmu neměli co ztratit. Začátek zápasu nám však nevyšel a hned v prvním střídání jsme inkasovali branku. To však nebyl důvod k tomu ztrácet naději. V čase 3:01 srovnal stav utkání Konkolský, který dorazil míček do prázdné brány. Lepším týmem na hřišti byl Třinec, naše obrana ale pracovala na 100 %. I přesto se náš soupeř dostal do vedení a na začátku 3. třetiny byl stav 3:1 pro našeho soupeře. V zápase jsme dostali 3 příležitosti ke vstřelení branky v přesilové hře. Zejména ta 2. byla povedená, obrannou čtveřici Ossika jsme unavili a poté z pravé strany snížil opět Konkolský na 3:2. Hra se vyrovnala a naši útočníci se dostávali do slušných šancí. Jednu z nich krásně využil Ondřej Žvak, který střelou v čase 34:12 srovnal na 3:3. Střela to byla parádní! Po tomto gólu si „domácí“ tým vzal time-out, aby se dokázali prosadit i oni. Naším cílem bylo držet míček na útočné polovině a nepustit Třinec k míčku. Minutu před koncem jsme si time-out vzali i my. Míček jsme rozehrávali z rohu a ten se poté odrazil k Michalu Kantorovi (10. hráč, který přišel na druhý zápas) vystřelil rozhodující gól zápasu. Zbytek zápasu jsme již uhlídali a mohli tak slavit úspěšnou sobotu.

Sestava: Hykl (G) – Kantor, Milúch, Rada, Trojek (O) – Janků, Juřica, Konkolský, Mrózek, Zíka, Žvak (Ú)

Góly: 3:01 Konkolský (Mrózek), 29:12 Konkolský (Zíka), 34:12 Žvak (Trojek), 35:11 Kantor

Poslední zápasy sezóny nás čekají 2. dubna v Orlové a věříme, že budeme stejně úspěšní.

Filip Konkolský