/* Error on https://tjslovanhavirov.cz/wp-content/plugins/feeds-for-youtube/css/sb-youtube-free.min.css?ver=2.2 : Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 7000 milliseconds with 17544 out of -1 bytes received */

Muži C úspěšní jen z poloviny

V neděli 25.10. čekal muže C další dvojzápas na hale v Orlovském gymnáziu. Soupeři nám byli 1.FbK Eagles Orlová B a FBC Ossiko Třinec.

V prvním zápase jsme se střetli s Orlovou B a čekal nás zápas plný fyzických soubojů. Soupeř na nás chtěl vletět s tvrdou hrou, kterou stupňoval po dobu celého zápasu. Naštěstí jsme dali rychlý gól již ve 2. minutě zápasu, když se prosadil Žvak. Poté jsme soupeře chvílemi přikovali k jeho brankovišti a soupeř hrozil jen z brejků. Druhý gól padl v 11. minutě po střele Janků a skóre 2:0 vydrželo až do konce třetiny. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a soupeř byl čím dál více nebezpečnější. Několika skvělými zákroky nás podržel brankář Pietras. Soupeř ovšem v polovině třetiny snížil na 2:1, ale to bylo vše, na co se v téhle periodě zmohl. Do poslední části zápasu vstupovala Orlová s touhou vyrovnat a my s tím, že zápas musíme dotáhnout do vítězného konce. Soupeř nás z počátku tlačil a naše šance na zisk 3 bodů opět zvýšil skvělými zákroky náš muž mezi třemi tyčemi. V 6. minutě se po krásném sólu prosadil Zíka a zvýšil na 3:1. Orlová již do konce zápasu stihla jen snížit na konečných 3:2 a tak jsme brali tři body.

TJ Slovan Havířov C – 1.FbK Eagles Orlová B 3:2

Branky Slovanu: Žvak, Janků, Zíka
Sestava Slovanu: Pitras-Kroček, Sihlovec, Zíka, Bělohoubek, Kantor, Svoboda, Tomešek, Žvak, Krumnikl, Janků

Ve druhém utkání nás čekal mnohem těžší sok. Tým Třince se před sezonou netajil touhou postoupit, a tak bylo jasné, že nás nic lehkého čekat nebude. Do zápasu jsme vstoupili s defenzivní taktikou a čekali jsme na možnosti brejků. Soupeř si místy vytvořil až drtivý tlak. Výsledkem tlaku bylo využití jedné z našich individuálních chyb a Třinec se dostal v polovině 1. periody do vedení. Zbytek třetiny nás soupeř dále tlačil, ale prosadit se již nedokázal. Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za stavu 1:0, ale soupeř se rychle dostal do vedení 2:0. V zápětí sice hned snížil na rozdíl jedné branky Kroček, ale soupeř pak postupně využil našich individuálních chyb a postupně zvýšil až na 4:1. V Průběhu 2. třetiny jsme ještě snížili na 4:2, když se prosadil Janků. Třinečtí ovšem ještě v závěru periody zvýšili na 5:2. Do poslední části zápasu jsme tedy vstupovali s touhou vyrovnat. Přidali jsme trochu více sil směrem dopředu, což se vyplatilo. Soupeř byl několikrát vyloučen a my jsme pomalu, ale jistě srovnali až na 5:5, když se postupně prosadili Tomešek, Žvak a Kantor. Ovšem konec pro nás byl hořký, protože Třinec minutu před koncem dal rozdílový gól na 6:5 a my už neměli síly na to se zápasem něco udělat. I přes dobrý výkon jsme nakonec zůstali bez bodu.

FBC Ossiko Třinec – TJ Slovan Havířov C 6:5

Branky Slovanu: Kroček, Janků, Tomešek, Žwak, Kantor
Sestava Slovanu: Pietras-Kroček, Sihlovec, Bělohoubek, Kantor, Svoboda, Tomešek, Žvak, Krumnikl, Janků

autor: Krumnikl Marek