Muži A v derby uspěli

18. kolo Národní ligy mělo na programu derby domácích mužů TJ Slovan Havířov proti FBK Horní Suchá. Atraktivní zápas z první čtyřky týmů tabulky lákal na pěkný florbal. A to se také vyplnilo, asi 100 lidí sledovalo duel těchto soupeřů a čekalo vyrovnaný boj. Ten také první třetina přinesla, jelikož oba týmy začali opatrně a rozvážně. Byli to však domácí, kdo jako první otevřeli skóre, ale soupeř hned dotahoval po celou dobu první třetiny. První třetinu vyhrála Suchá 3:2. Druhá třetina se ukázala jako klíčová, kde naši kluci využili častého vylučování a chyb soupeře. V druhé části se nám podařilo vstřelit čtyři branky a soupeři pouze jedna. Třetina tak skončila a na tabuli svítilo skóre 6:4 pro naše muže. Soupeř ve třetí třetině stáhl hru na dvě formace a začal také napadat a to hned vedlo k rychlejšímu tempu a tlaku soupeře. Nás ale držel náš gólman Petr Blakala. Třetí třetina skončila v poměru 3:3 a naši kluci si už nenechali vítězství utéct a porazili v derby soupeře 9:7.

Komentář trenéra domácích Petra Skácela: Dnes jsme neodehráli jeden ze svých lepších zápasů, ale díky výborné koncovce jsme si nakonec připsali další důležité body. Podržel nás výborný gólman a díky obětavosti a chuti se nakonec radujeme my. Děkujeme soupeři za utkání.

Děkujeme divákům a soupeři za zápas.

 

Branky:

TJ Slovan Havířov

branky (asistence): 04:26 Tomáš Daniš (Patrik Posselt), 18:36 Jiří Kroček (Patrik Posselt), 20:20 Lukáš Fifeger (Petr Skácel), 22:12 Tomáš Daniš (Petr Skácel), 32:19 Tomáš Daniš (Ondřej Chalupa), 36:45 Lukáš Fifeger (Michal Prorok), 42:07 Ondřej Chalupa (Petr Skácel), 50:18 Tomáš Daniš (Petr Skácel), 51:23 Ondřej Sihlovec (Tomáš Daniš)

 

FbK Horní Suchá

branky (asistence): 07:44 Jakub Vilím (Jan Žwak), 09:55 Jakub Vilím (Dominik Mrowiec), 13:28 Vojtěch Kopia, 23:06 Jakub Vilím (Václav Večeřa), 52:03 Jan Žwak (Dominik Mrowiec), 55:13 Dominik Mrowiec (Václav Večeřa), 57:05 Vojtěch Kopia (Matěj Černý)