Muži A odehráli první utkání doma

Naše mužské áčko pod taktovkou hrajícího trenéra Petra Skácela, hostilo v sobotu 1. 10. 2016 na své domácí palubovce Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.

Zápas byl od první chvíle takticky svázaný. Nejednalo se tedy o nějaké brankové hody ani o florbal nahoru-dolů. To byl náš záměr, jelikož jsme věděli, že soupeř je velice kvalitní. Začali jsme tedy defenzivně a Brno naopak velmi ofenzivně. Nás však držel skvěle chytající brankář Petr Blakala.
Naši borci vstřelili v první třetině branku po rychlé kombinaci, zpoza branky se prosadil Louda. První třetina skončila za stavu 1:0 pro naše kluky.

V druhé třetině se opakoval stejný scénář jako v té první – Brno tlačilo, ale defenziva v čele s brankářem Slovanu držela pevně jako skála. Naopak naši opět udeřili a v přesilové hře se trefil Daniš. Na konci druhé třetiny tak byl stav 2:0.

Třetí třetina už nabídla florbal, na který jsme byli v loňské sezóně zvyklí, tedy plno gólů a šancí v podání našich. Zde jsme se opět trefili a po brankách Skácela a Žáka jsme vedli už 4:0. Brno poté začalo osobně napadat a z toho vytěžilo gól, který vstřelil Pokorný. Poté však opět z rohu vyjel svůj klasický oblouk Prorok a zvyšoval na 5:1. Následně po krosové přihrávce střílel gól opět Daniš.
Soupeř šel 3 minuty před koncem do šesti a z toho vytěžil jen druhou branku a korigoval tak skóre na 6:2.

 

Gratulujeme a děkujeme za podporu divákům a hlavně mladým florbalistům, kteří přišly na MSH!