Muži Slovanu se probili do první ligy

Florbalisté Slovanu Havířov nenašli ve vyřazovací části soutěže přemožitele a zaslouženě slaví postup do I. ligy. Ve finále zdolali Petrovice 3:2 na zápasy.

„Je to svým způsobem překvapení i pro nás. Naším cílem bylo play off a tam něco uhrát. Loni jsme skončili devátí,“ porovnával předseda Slovanu Jakub Labuz.

Hráči si ale byli vědomi své síly. „Myslím, že jsme to nakonec uhráli zkušenostmi. Hráči jako Daniš, Trunkát, Posselt nebo Skácel mají za sebou několik let v extraligové Ostravě. V klíčových chvílích věděli, jak hrát, nerozklepala se jim kolena. A také nám výborně zachytal gólman Blakala,“ přiblížil Labuz, co dostalo Slovan na vrchol.

Celkové vítězství mu náleží právem, vždyť Havířované odklidili z cesty i největšího favorita z Opavy. Petrovice ještě dostanou možnost k opravě v baráži s Rožnovem.

O tom, zdali si Slovan v nové sezoně zahraje prvoligovou soutěž a tudíž i městské derby s Torpedem, rozhodnou nejbližší týdny. „Zatím jsme se o tom nebavili, protože jsme slavili,“ zasmál se Jakub Labuz.

„Ale je nám jasné, že finančně to bude náročnější. Je tam hodně výjezdů k týmům do Čech. Musíme se o tom s klukama ještě důkladně pobavit. Máme zhruba dva měsíce na to podat přihlášku,“ zakončil.

Každopádně už Slovanu nikdo neodpáře fakt, že se stal vítězem soutěže, čímž zaznamenal historický úspěch klubové historie.

Třebíč, Opava a Petrovice

Florbalistům se povedl skutečně husarský kousek, když otočili stav finálové série z 0:2 na konečných 3:2. Rozhodující utkání vyhráli hráči Slovanu na půdě ZFK 8:5.

„Zaplatili jsme jeden autobus fanoušků, kteří nám v Petrovicích vytvořili domácí prostředí,“ pousmál se Labuz. Hráči Slovanu už v pátém duelu pevně třímali otěže utkání ve svých rukou. Vedli dvou až třígólovým rozdílem a výsledek si pohlídali.

Po dvou úvodních duelech na půdě ZFK přitom vedly Petrovice v sérii hrané na tři vítězství 2:0 na zápasy. Ani jeden z dalších duelů ale nezvládly. Možná i proto, že Slovan už měl v brankovišti svou jedničku Petra Blakalu z Vítkovic a ten držel havířovské akcie hodně nahoře v celé sérii.

Během play off přešli Havířované přes nováčka z Třebíče 3:0 (12:7, 8:7 p a 9:8 sn), pak překvapivě, ale stejně hladce přes Opavu 3:0 (6:4, 4:3 p a 8:4) a o finále již byla řeč. Slovan nezlomily úvodní porážky v Petrovicích 5:6 v prodl. a 2:4, doma dokázal před Velikonocemi vyhrát 6:5 a 9:4 a své tažení dovršil výhrou 8:5 v Petrovicích. „V rozhodujícím pátém zápase už rozhodují maličkosti, vyhrát mohly oba týmy, ale my byli šťastnější a o něco zkušenější,“ zakončil Jakub Labuz.


Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/florbaliste-slovanu-se-probili-do-i-ligy-20170425.html
autor: Martin Ruščin