Muži vezou z Frýdku 3 body

V sobotu v podvečer naše mužské Áčko odehrálo již 7.kolo Národní ligy. Před tímto duelem náš tým zaujímal 10 pozici a soupeř, jímž byl Frýdek Místek, zaujímal pozici 11. Naši kluci zde jeli za jediným cílem, prolomit smůlu a konečně naplno bodovat. Úvod zápasu byl však odlišného charakteru.

Pomalý rozjezd zápasu v první třetině nenaznačoval žádnou přestřelku. Po individuálních chybách Frýdek využil své šance a dvěmi přesnými trefami se dostal do vedení 2:0. Držení míče bylo jednoznačné, terminologií tika taka Barcelona.. 20 ku 80.. Ale šance nebyly proměněny. Na konci třetiny však hezkou kombinací naši hráči také skórovali a to zásluhou Matěje Smetáka. Skóre tedy bylo po první třetině 1:2 v náš neprospěch.

Ve druhé třetině zůstali naši svěřenci dle pokynu trenéra trpěliví a to nám přineslo ovoce v podobě dvou branek, o které se postaral po krásné narážečce Patrik Posselt a poté se trefoval i muž zápasu Ondřej Chalupa. Do šatny se šlo za příznivého stavu 2:3 pro Slovan.

Třetí třetina byla v jasné režii hostů, kteří trpělivou hrou a v určitých částech bezchybnou obranou nepustili domácí k žádné příležitosti pomýšlet na bodový zisk. Postupným časem jsme navyšovali skóre a až po částečném polevení jsme se zastavili na exhibičním 5:11. Určitě je třeba vyzdvihnout dvojici Daniš-Chalupa, kteří zaznamenali dohromady 12 kanadských bodů a od půlky zápasu taktéž mladou lajnu v podání Rada Mrozek Juřica Konkolský Zíka, kteří po odhození studu dokázali, že se s nima v áčku rozhodně dá počítat.

Teď nás čeká reprezentační pauza, kde náš tým nabere hlavně fyzické a taktické porce tréninku a v následujících kolech se budeme snažit zabrat a posbírat další důležité body pro postup do play-off.