Muži vybojovali v Ostravě další cenný bod

Do Ostravy na tento netradiční domácí zápas 1.ligy zavítal soupeř z 3. místa tabulky FB Hurrican Karlovy Vary. Byl to tedy předpoklad kvalitnho florbalu.
Utkání začalo tvrdým soubojem u mantinelu a ve velkém tempu. Naši kluci bohužel vůbec nechytli začátek utkání a po 15 minutách již prohrával 0:3. Po krátké bouři na střídačce došlo ke zlepšení a podařilo se nám tento stav malinko korigovat a to na 2:3 po první třetině. Využili jsme jedné standartní situace a úřadovala na hřišti dvojce Skácel Posselt.

V šatně pak přišla opravdová bouře. Kluci si řekli, jak změníme naši hru a také přístup. To neslo své ovoce a hned po startu 2. třetiny jsme srovnali na 3:3. Karlovy Vary předváděli perfektní kontrolu míčku a také zasypali našeho brankáře Gurkovského řadou nebezpečných střel. Soupeř drel povětšinu zápasu míček ale naši kluci zase dávali lekci z efektivity, kdy jim na gól vždy stačila jedna nebo dvě breakové šance.

Zápas nakonec skončil 7:7 a dospěl do pětiminutového prodloužení. To se letos poprvé hraje tři na tři a nabízí tak větší možnost hráčům se prosadit na hřišti individuálně. Skácel naordinoval hned od začátku hru čtyři na tři bez našeho brankáře. Naši uzamkli soupeře na jeho polovině a kluci cítili, že je šance urvat druhý vytoužený bod. Bohužel ale promarněná šance a prázdná branka Daniše, kdy po krosu nedokázal míček usměrnit, znamenalo to, že se se soupeř prosadil pouhé 3 vteřiny před koncem prodloužení a v čase 4:57 skóroval. To znamenalo pouze bod z tohoto utkání.

Děkujeme divákům za podporu a soupeři za kvalitní utkání.

Domácí:
branky (asistence): 17:20 Patrik Posselt (Jiří Gregor), 18:57 Petr Skácel (Patrik Posselt), 20:57 Patrik Posselt (Petr Skácel), 29:34 Ondřej Chalupa, 30:18 Jiří Kroček, 41:22 Petr Skácel, 47:19 Tomáš Daniš (Petr Skácel)

Hosté:
branky (asistence): 04:00 Michal Klápa (Tomáš Oliverius), 05:46 Michal Klápa (Ondřej Vavro), 15:49 Štěpán Mosler (Michal Klápa), 26:30 Ondřej Vavro (Štěpán Mosler), 27:21 Jakub Černý (Daniel Macek), 30:54 Daniel Macek (Petr Novotný), 43:49 Matěj Svatek, 64:57 Petr Novotný (Jakub Černý)

Komentář trenéra hostů Pánka Petra: Dnes jsme sem jeli pro 3 body. Odvážíme si jen dva, což je pro nás ztráta. Za stavu 3:0 jsme se přestali koncentrovat a soupeř toho využil, když začal proměňovat standardní i nestandardní situace na hřišti a za to si zasloužil jeden bod. Děkuji svým hráčům za vyrovnanost a těšíme se na dlouhou cestu domů.

Komentář trenéra domácích Skácela Petra: Velmi laxní přístup nás stál první část utkání. Potom jsme se dostali zpátky do hry. S bodem jsme nakonec spokojeni. Mrzí mě laxní přístup k tutovým šancím v prodloužení, kdy jsme hráli 4 na 3, bod navíc by se hodil. Zatím děláme stupidní školácké chyby jak v obraně, tak v útočném pásmu a to nás stojí lepší a důstojnější představení.