Mužské áčko mění trenéra

Mužské áčko mění trenéra. Klub se domluvil na spolupráci s extraligovým hráčem a slovenským reprezentantem Václavem Komačkou. Jako asistent bude působit dále Jakub Labuz. Připravili jsme pro vás krátký rozhovor.

 

Ahoj Václave, vítáme tě u nás ve Slovanu. Bude pro tebe 1.liga velká výzva?

Ahoj, děkuji za přivítaní. Samozřejmě, bude to něco nového a sám jsem zvědav, jak to celé v 1. lize probíhá, nakolik zákulisní řeči jsou jedná věc, na druhou stranu, osobní zkušenost může být úplně něco jiného.

Kde jsi do teď působil? A co tvá hráčská kariéra?

S florbalem jsem začal na Slovensku v klube FBK Nižná, následně jsem hrával slovenskou extraligu za Juventu Žilina a později jsme se v rámci studia na fakultě tělesné výchovy a sportu přesunul do Bratislavy do týmu Hurikán Bratislava. Z Bratislavy moje kroky putovali do Ostravy, konkrétně do týmu FBC Ostrava, kde jsem absolvoval 3 sezóny. Poslední herní zastávka byla v týmu 1.SC Vítkovice, kde mně bohužel po 1. sezóně vyřadilo zranění kolene, které je bohužel vážnější jak to původně vypadalo, takže jsem stále mimo hry. Z trenérského hlediska jsem se doteď věnoval hlavně mládeží ve všech klubech kde jsem působil.

Co od toho angažmá očekáváš a jaké jsou tvé cíle?

Přiznám se, že vůbec nevím co očekávat, a právě proto se na to těším. Jsme v polovině sezóny, takže situace není vzhledem k postavení v tabulce není velmi lichotivá. Dohoda s vedením klubu je do konce kalendářního roku nakročit správným směrem k záchraně a pak uvidíme…

Co říkáš na složení týmu a přivedeš si nějaké posily?

Některé hráče poznám, s některými jsem dokonce hrál, každopádně jich není mnoho. Je polovina sezóny, takže si myslím, že nebude jednoduché v tomhle období někoho přivést, takže tímhle směrem ani zatím neuvažuji.

Tým se nachází na spodu tabulky, myslíš, že je šance se zachránit?

Jak jsem psal výše, je polovina sezóny, takže je v hře ještě hodně bodů a věřím, že se můžeme zahránit.

Díky a přejeme mnoho úspěchů