Mužské áčko vede 2:0 v sérii

Sobotní Zápas

Klání mezi Náchodem začalo v sobotu v 15:00 a hned první zápas a padlo 12 gólů. Hrál se florbal nahoru dolů, ale spíše naši muži byli více na míčku a určovali tempo hry.

Hra ze začátku byla pomalá a muži postavili obranu celkem vysoko. Taktika byla jasná, ale i s jedenácti hráči se nechal Náchod uchlácholit a usl na vavřínech. První gól padl, když si Kozelský vzal míček do výjezdu a z ,,mezikruží´´ poslal míček na branku. Míček se odrazil ještě od bránícího hráče a zapadl přesně do protipohybu gólmana. První třetina už více akce nenabídla, respektive více gólů. Jeden mohl přispět Matěj Smeták z trestného střílení, které bylo pískáno na Michala Proroka, který byl podkopnut, při své klasické otočce a přeběhu přes velké brankoviště. Bohužel Matěj trestné střílení neproměnil.

Druhá třetina byla kritická pro Náchod. Slovan zjednodušil hru, lépe se dostával do vyložených šancí a oproti předešlých zápasu v základní časti, začal Slovan využívat tyto gólové situace. Druhý gól dával Daniel Tichý, který doklepával míček z velkého brankoviště za gólmana. Jiří Kroček, naše omladina týmu, zvyšoval na 3:0, kdy se jeho lajna vymanila ze souboje u mantinelu a Michal Prorok nahrál právě Kročkovi do prázdné branky. Náchod chvíli ustálil svoji hru, asi na 4 minuty, a pak přišla další rána, kdy Michal Kozelský našel volného Davida Chládka a ten zavěsil.

Tempo hry se pořád zvyšovalo, protože Náchod se snažil něco udělat s výsledkem, ale proti byl Martin Zapletálek a obě lajny, které výborně bránili, a soupeře do niče nepouštěl. Další gól přidal Jakub Mrózek po přihrávce Marka Vylegaly, který vzdušnou přihrávkou/střelou našel Mrózka a ze vzduchu poslal míček mezi nohy gólmanovi. Náchod si vybojoval faul v útočném rohu, kdy Matěj Smeták možná ani nefauloval, ale to vůbec nevadilo a útočník Náchoda poslal míček přímo na Matěje a ten krásnou střelou do horního růžku dával gól na 6:0.

Daniel Tichý si celkem sedl v lajně s Michalem Kozelským a po několika odražených balónech a střetů hokejek, se míček ocitl u Kozelského, který čekal jen na sběhnutí Tichého a ten zasunul míček opět do brány. Po této akci si Náchod vzal v uvozovkách timeout, střídali gólmany a gólman hostů zapomněl, jak patří dres a 3x si ho oblékl naruby. Samozřejmě všechno je nacvičeno a naučeno, když přítelkyně řekne: Zlato pojď v obchodech jsou slevy, musíme to stihnou, než NÁM všechno vyprodají.

Do konce třetiny stihl dát gól ještě Matěj smeták, kdy od levého mantinelu po standartce propálil díru mezi betony novému gólmanovi. Nic dalšího se už neudálo a Slovan si po dvou třetinách nesl hrdě výsledek do šatny 8:0. Pak přišla osudová věta od Marka Vylegaly, kdy řekl Martinovi: dneska bude snad tvoje první nula, že?

Co Marek zakřikl bohužel pro Martina, Náchod skóroval třemi góly po sobě. Slovan se dostal opět do své klasické formy a přestal hrát svoji hru, využívat jednoznačné gólové situace a gól přidal až Michal Prorok pod horní tyč, když mu nahrával Matěj Smeták. Slovan mohl několikrát dát gól do prázdné branky, když soupeř hrál bez gólmana, ale kluci se zalekli prázdné brány.

Náchod už nic více nevymyslel a zápas tedy skončil 9:3 pro Slovan.

Nedělní zápas

Hned druhý den se hrál druhý zápas. Všichni museli rychle zrenegerovat a připravit se na další zápas. Muži věděli, že to bude těžší zápas, a že soupeř půjde více za vítězstvím. Naštěstí pro nás už jsme nehráli jen na 2 lajny, ale už jsme hráli na komplet tři lajny a mohli se více pustit do naší hry.

Muži byli celkem neklidní, špatně rozehrávali a první třetina byla hrozná. Žádné tempo, žádné nasazení a týmovost se nechala někde v šatně nebo v kabelce u přítelkyně. Náchod vstoupil do utkání lépe a v 10. minutě vstřelil gól, kdy hráč Náchoda si na lopatu vzal jak míček, tak i pytel bránícího hráče Blahuta. Rychlou odpověď přinesla dvojice Gregor a Kozelský. Kozelský si odskočil na středu a Gregor ho na našel. O necelou minutu později přišla akce Matěje Smetáka, kdy objel bránu a našel na druhé tyčce našeho mladého Jirku Kročka, který zvýšil na 2:1.

Zaspali jsme klasicky začátek třetiny a soupeř dokázal v krátkém sledu vstřelit dva rychlé góly a otočil zápas ve svůj prospěch. Naštěstí Slovan nic nevzdával, ale přišla hluchá část zápasu, kdy se nic moc neudálo. Ke konci druhé třetiny si vzal slovo Michal Kozelský, kdy z obrany přišel snadný přechod do útoku a opět Gregor našel Kozelského na středu a vyrovnával na 3:3. Soupeř poté fauloval na dvouminutový trest a Slovan potřeboval skórovat. Z poza brány nahrával Petr Řezáč, do nulového úhlu, Michalu Kozelskému, který trefil brankáři masku a míček se odrazil do brány.

Ve třetí třetině se zhoršila hra, nechodili kvalitní nahrávky, netlačili se muži do brány a Náchodští jen trpělivě, i když ne moc chytře, čekali na chybu a protiútok. Soupeř se bál udělat něco navíc, překvapit, pouze jen vyčkával. Trest pro Slovan přišel v podobě vyrovnávací branky, kdy jeden z hráčů sroloval nedovoleně Kozelského a soupeř v přečíslení dokázal skórovat.

Základní část nerozhodla o vítězi, takže mohlo rozhodnout prodloužení, které se hraje 5na5 a na deset minut hracího času. Oproti hře 3na3, kdy je hra hektická a nepředvídatelná je tahle varianta lepší. Slovan se prodloužení nebál, měl větší klid na hokejce a tlačil se více do zakončení. Bohužel ani jednu šanci nedokázal proměnit a Náchod se modlil jen, ať už jsou nájezdy.

Změna je i v nájezdech, kdy jede pět borců a pořád se točí jen těchto pět hráčů, do té doby než se rozhodne. První gól dal, v první sérii nájezdů, hráč Náchoda a náš bohužel neproměnil. Odpověděl Michal Kozelský ve druhé sérii a hráči Náchoda nedokázali navázat na první gól. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Gregor v 5. Sérii nájezdů, zbytek práce musel udělat Martin Zapletálek. Vychytal předešlé nájezdy a zbýval mu poslední, který taky chytil.

Díky výhře na samostatné nájezdy, si Slovan vybojoval druhé vítězství v této sérii. Tento týden se muži přesunují do Náchoda, kde odehrají na skvělých parketách další dvě utkání. Pokud se nerozhodne tenhle víkend 5. Zápas se odehraje 19. 3. v úterý na MSH. Děkujeme fanouškům za skvělou podporu a velice si ji vážíme.

Za všechny fotografie Děkujeme Ondrovi Lokosovi.