Mužský A-tým – vítěz divize C a postupující do Národní ligy

Připravili jsme pro Vás hodnocení sezóny mužského A-týmu. Sezóna se obešla bez většího zranění, hráči v maximálním možném počtu docházeli na tréninky, což je základ k úspěchu co se týče souhry, kondice a herní pohody. Je pravdou, že celou dobu jsme hledali ideální složení pětek do zápasů. Kádr byl složen z 20-ti hráčů, naším cílem bylo, aby si každý zahrál, nejedná se totiž o švédskou superligu, ale o čtvrtou nejvyšší ligu v česku tzn. chtěli jsme vyhovět všem a dělat to tak, aby to hráče bavilo.

Přátelské zápasy s postupujícím Mvil Ostrava – výhra jak se říká v suchém triku – 8:1, druhým nejlepším týmem Národní ligy Torpedem Havířov i s nestárnoucí legendou Pavlem Kožušníkem – výhra 6:3, účastníkem Národní ligy Petrovicemi výhra v poháru .. Tyto výsledky dávají velkou naději do letošní sezóny.

Daleký postup v poháru, krok před skupinou extraligových týmů např. FBC Ostrava nebo týmem Vítkovic.. smolná prohra s Rožnovem, kdy jsme neoprávněně za remízového stavu 10min do konce dostali 5min trest a soupeř v této přesilovce rozhodl .. Jinak jsme pohárem procházeli jako nůž máslem.

Velké plus je třeba zmínit v brankovišti.. Po třech letech zkoušení, kdy jsme neúspěšně vyzkoušeli snad 10 gólmanů, jsme našli velmi vyrovnanou dvojici Renz – Schulmeister jak herně tak po lidské stránce. Gólmani byli základem postupu. Zápasy si rozdělili rovným dílem a postupem času jsem ani gólmany na zápasy neurčoval a nechal jsem to jasně v jejich režii ..

Soupeři jako Šumperk, Přerov, Letka či Horní Suchá si mnohdy spletli sport a hráli proti nám až přiliš nahecovaně.. O to více jsme museli tyto zápasy odjezdit .. Ztratili jsme pouze dva zápasy v celé soutěži a to v nepovedeném zápase v Šumperku, kde vítězství má podtext národního povstání ještě dnes a druhý zápas s Přerovem, který jsme odehráli už jen z povinnosti a po oslavách mistra liga v okleštěné sestavě a dali jsme velký prostor mladým hráčům a hráčům, kteří takový prostor nedostávali. Vedli si výborně a soupeř vyhrál brankou minutu do konce, takže postavit to nejlepší i s ,,večerkou,, by znamenalo jejich porážku.. Obecně je smutné, že poté tým s 200% nasazením, které vynaložili proti nám, nepředvedli s týmy spodní části a byli schopni vysokým rozdílem ztratit zápas.

Tým Strakonice v baráži o Národní ligu dle mého názoru doplatily na úzký kádr v našich domácích zápasech, které nebyly jednoduché. První zápas byla velká neznámá, co od soupeře čekat .. zvládli jsme jej a to se odrazilo i v druhém zápase, kde jsme zvolili osobní obranu a soupeře vymazali z palubovky. Výjezd na druhou stranu republiky byl okořeněn i tím, že na poslední chvíli nám padlo ubytování, takže v případě prohry se spalo v autě, na ulici nebo se jelo domů… K utkání soupeř použil již okolo 15 lidí, takže od úvodních minut se jednalo o velmi těžký zápas kde do 40min domácí stále vedli. Nakonec se nám po velmi dobrém výkonu podařilo utkání otočit a slavit postup do národní ligy.

Cíle sezóny nemáme malé, jelikož mezi favority souteže řadíme Opavu – přátelské utkání s námi výsledkově vyrovnané a Torpedo Havířov – taktéž jsme si s nimi poradili v přátelském utkání .. Takže cíl je po základní části skončit v první čtyřce a v dlouhodobém hledisku sezóny – chtěli bychom vyhrát Národní ligu ..

Mužský A-tým se chce v letošní sezóně více zapojit do mládežnických kategorií – ať už je to návštěvou jejich zápasů, účastní na tréninku, kempu nebo klubovém turnaji. Jde nám o to, ukázat mladším ročníkům, kde budou za pár let hrát .. Chceme je taktéž nalákat na domácí zápasy, které budou okořeněny jejich zápasy, soutěžemi apod.