Na špičku zatím nemáme.

Neděle 13.3.2016 se stala důležitou prověrkou našich starších žáků. Ve spotovní hale na Dubině si poměřili síly s absolutní špičkou , kterou představuji mužstva Torpeda Havířov a 1.SC Vítkovice Oxdoq. Dlouhou dobu ukazuji naši starší žáci, že když chtěji, tak dokáží zahrát vynikající utkání proti komukoliv. Na druhé straně dokáží zkazit i to, co se zkazit nedá. A protože se jejich soutěž blíží nevyhnutelně ke svému konci, byli jsme neskutečně zvědaví jak obstojí proti absolutní špici. Naše náladové mužstvo začalo turnaj se sesterským Torpedem Havířov, které drží, na rozdíl od nás, s přehledem druhou příčku v tabulce. V devět hodin zazněla píšťalka rozhodčího a rozhořel se boj. Ten jsme překvapivě začali lépe my. Ve čtvrté minutě T.Pavlis projede hřiště a překonává tvrdou ranou brankáře soupeře. Vedeme nečekaně 1:0. Od této chvíle je to tvrdý boj. Ani série vyloučení nic nemění na změnách skóre. Favorizovaný soupeř začíná být nervozní a hráčí povážlivě třískají hokejkami o mantinely a lavičky na střídačce. Hraje se druhá třetina a stav v desáté minutě je stále nezměněn. Jenom smůla brání hráčům Slovanu navýšit skóre a uklidnit tak atmosféru. Na neštěstí co se nedaří nám, daří se soupeři. V jedenácté minutě z půlky hřiště překonávají našeho brankáře a ihned po vhazování ze stejného místa obráceji zápas. Soupeř se viditelně uklidňuje,roste mu sebedůvěra a přebírá iniciatívu. Ve třetí části přidává navrch ještě třetí branku a tím ukončují naše snažení. Dobře rozehraný zápas končí v troskách. Výsledek 3:1 byla konečná bilance ve prospěch mužstva Torpeda.

Druhé utkání turnaje bylo poznamenáno předcházejícím zápasem s Torpedem Havířov. Kluci si nedokázali vyhovět, byli nedůslední v obranné činnosti a dokonale neplnili příkazy z trenérské lavičky. Proto již ve druhé minutě po hrubé chybě obránce prohráváme 1:0. Nakonec však třetinu dokážeme uhrát bez další pohromy. Nicméně naše snažení je bezzubé a soupeř je proto v naprostém klidu.Naše hra místo aby se zlepšovala upadala do stále větší a větší beznadějnosti. Nezájem o hru a o celkové dění na hřišti způsobil, že v obou třetinách dostáváme po dvou gólech a tím dostáváme i zřetelnou odpověď na to, jak si stojíme proti špičce. Ta je naprosto jasná – stojíme si špatně. Když se někdo v mužstvu špatně vyspí, dokáže rozvrátit celý kolektiv. A když se něco párkrát nepovede, je katastrofa na obzoru. Na to jak jsme hráli je výsledek 5:0 přijatelný. Mužstvo Vítkovic je však bezesporu na úplně jiné úrovni.