Pěti zápasová šňůra juniorů

Zápas proti Mohelnici:

Po více prohrách jsme se rozhodli, že v tomto zápase uděláme hodně jak taktických, tak i kádrových změn. V netradičním dni a v netradiční čas se hrálo toto odložené kolo.

Nebyla už žádná cesta zpět a museli jsme bodovat, věděli jsme, že v minulém zápase nás Mohelnice úplně přejela. Úvod do třetiny nám vyšel skvěle a hned jsme vedli 3:0. Myslím si, že celý zápas jsme tahali za delší konec a i přes pár chyb jsme utkání dovedli do vítězného konce, vyzdvihnout bych chtěl Trio Soják, Smyček, Kyc, kteří v tomto zápase předvedli velice skvělou formu.  A v neposlední řadě našeho brankáře.

Zápas proti Mvilu:

Tento zápas se konal na Ostravské ČPP aréně a kluci byli velice vyhecovaní, protože věděli, že je to velice silný soupeř a že potřebujeme udržet bodový zisk. Zápas byl ve velice slušném tempu a první třetinu jsme soupeře přejeli.

Od druhé třetiny však šel soupeř do tlaku a začal napadat a to dělalo naší rozehrávce problém i přes prohranou druhou a třetí třetinu jsme dokázali držet těsný výsledek 6:5. Neskutečné štěstí v podání soupeře a vstřelena branka 4 vteřiny před koncem. Tento závěr však z této sezóny už známe a hodně nás to mrzí, že nedokážeme na závěr se koncentrovat a vydržet. Utkání tak skončilo remízou 6:6.

Zápas proti FBC Ostrava:

 Tento zápas byl zpestřením pro některé kluky, jelikož je to jejich bývalý klub. Toto utkání se mi moc nelíbilo a nemělo to tak vysoké tempo jako zápas předtím, ale kluci moc chtěli a Ostrava toho moc nepředvedla. Proti nám hrálo i několik juniorských extraligových hráčů a tak tento zápas byla i zkušenost do dalších bojů pro naše kluky.

V poslední třetině jsme tlačili soupeře, tipnul bych si, že jsme mohli tak v posledních dvou třech minutách dát klidně i pět šest branek, ale jejich skvělý brankář, kterého vystřídali na třetí třetinu, protože se báli o výsledek, zachytal velice dobře. Nakonec jsme tak brali jeden bod za remízu, tak jak z minulého zápasu. Pochvala za první gól pro Patrika Charváta, který předvádí letos skvělé výkony, i když je dorostenec.

Zápas proti Horní Suché:

V brzké nedělní ráno jsme hráli proti Horní Suché, i když tento soupeř je poslední, moc všichni dobře víme, že toto utkání vždy vypadá jako finále Extraligy, je vyhrocené a o papírově slabšího a silnějšího soupeře nehraje žádnou roli.

První třetina hrozná a utrápená, hráči si mysleli, že mohou individuálně vynikat a že zvládne všechno každý sám. Opak je ale pravdou, a to že florbal je kolektivní sport. Od druhé třetiny jsme nasadili tempo a začali konečně hrát. Pohlídali jsme si už tak zbytek zápasu a zaslouženě vyhráli 6:1. Pochvala patří Marku Raškovi, který v polovině sezony přesídlil z útoku do obrany a tato pozice mu velice sedí a jsem s ním nadmíru spokojen.

Zápas proti Šternberku.:

Soupeř na zápas přijel v 9 lidech a tak cíl byl jasný. I když se z počátku některým nechtělo, soupeř si vynutil jen několik brejkových situací a jinak se k ničemu nezmohl. Po celý zápas jsme drželi míč, tlačili a snažili se co nejvíc střílet na bránu.

V poslední třetině si z toho někteří začali dělat legraci, proto na všechny apeluji, ať se v příštím zápase koncentrují až do konce třetí třetiny. Chválím dorosteneckého Lukáše Vernarského, který měl svůj první juniorský gólmanský zápas na jedničku. Dále Nikolase Orlovského, který hned při svém prvním gólů za juniorskou kategorii stačil přidat i Hattrick.

Víkend byl tak úspěšný a můžu říct, že máme pěti zápasovou budovou šňůru. Chtěl bych to taky udržet poslední čtyři juniorské kola. V juniorském týmu se poslední dobou cítím velice dobře, protože si myslím, že máme super partu, je sranda, baví nás trénovat a vyhrávat zápasy.

Všechny fotografie jsou z utkání proti Šternberku. Za všechny fotografie děkujeme našemu fotografovi Daliborovi.