Petrovice a Letka

O víkendu proběhl první domácí zápas s Z.F.K. Petrovicemi, který se hrál konečně na domácí hale Slavia. Očkovací centrum se odstěhovalo do nemocnice a my se tak mohli těšit na zápas. V hojném počtu nás přišli podpořit naši fanoušci, také přišli fanoušci z Petrovice, kteří měli svůj sektor vyhrazený. Za každého jsme rádi, že jste se přišli podívat, po roce na mužské utkání!!!

Zápas s Petrovicemi neprobíhal úplně ideálně v první třetině jsme nevyužili své vyložené šance a všechno jsme spálili. Naopak soupeř využil našich zaváhání a dostal se do vedení 0:3. Stále jsme byli na míčku, ale to nám nestačilo. Nepříznivý stav jsme nedokázali zvrátit ani po zvýšení intenzity našich útoků. Byli jsme bezzubí a soupeře jsme vůbec neohrozili. Do konce zápasu jsme sice snížili stav utkání, ale konečný stav byl 3:7 pro Petrovice. Fotky ze zápasu najdete na naší FB Zdi.

FBC Letka

Pohár Českého florbalu. 4. kolo. Do tohoto kola byl přidělen soupeř ze Štěpánkovic. Zápas se odehrál opět na domácí hale Slavie. Další těžký zápas se soupeřem z okolí. Bohužel nám chyběli hráči ze zápasu s Petrovicemi, takže jsme zapojili více mladších hráčů. Klasická první třetina z naší strany. Větší držení míče, po ztrátách jsme dobře vybojovali míčky zpět. Lepší souboje, důraznější avšak opět jsme neproměnili vyložené šance. Netrefovali jsme odkrytou bránu. Soupeř využil našich chyb a opět jsme jim dovolili skórovat. Nepomohli nám ani přesilové hry, ve kterých jsme stále slabí a bez nápadu. Po první třetině 0:2

Nakopli jsme se do druhé třetiny, ale to nám pokazila opět nedůrazná obrana a soupeř nám po druhé třetině utekl na 2:5. Zajímali jsme se stále o něco jiného. Rozhodčí nám moc nepomohli. Všechny míčky, které šli od soupeře za mantinel a nepřiznal se šli k soupeři, či zmatečné a nepřehledné situace nedokázali vyhodnotit a všechno při pískli soupeři. Laťku, kterou nastavili na začátku zápasu, opět měnili během třetin a po nátlaku ze strany soupeře se nechali vyviklat k u písknutí faulu na dvě minuty. To nám moc nepomohlo a nedokázali jsme se dostat patřičně do zápasu. Po morální stránce jsme selhali a nedokázali se pořádně soustředit. Ve třetí třetině se skóre změnilo jen dvakrát a po prohře 3:6 jsme vypadli z Pohárových utkání.

Komentář trenéra domácích Michala Deuse: Dneska lepší utkání než v neděli proti Petrovicím. Bohužel stále ztrácíme dopředu a chybí nám koncovka. O víkendu máme reparát tak se pořádně připravíme. Děkujeme soupeři za zápas.

Komentář trenéra hostů Petra Gajdy: Drsné, tvrdé, odblokované. Obrana na jedničku. Bezproblémový trénink. Jsme rádi, že jsme postoupili do dalšího kola. Těšíme se na přírustky do našeho týmu. V neděli se uvidíme znovu. Děkuji