Poznej svého trenéra!!

Do naší rubriky přidáváme dalšího trenéra, tentokrát trochu jiný kalibr. Muži by si měli dávat pozor na své ženy pozor, protože přichází chlap jako hora. Lukáš ´´Liťas´´ Littner, je náš další trenér, který vede mužské áčko během kondičních tréninků a naše nejmenší přípravkáře.

Kdy a kde jsi se narodil ?
V Českém Těšíně, v roce 1982

Jak jsi se dostal k florbalu?
Oslovil mě předseda klubu Kuba Labuz

Jaký je tvůj největší hráčský úspěch?
Ve florbale žádný, ve fotbale postup do 1. ligy, ale to je dávno

Co tě přimělo stát se trenérem?
Sportuji celý život a je to můj životní styl. Miluji pohyb a sport. Tímto přístupem a zkušenostmi, jsem chtěl učit děti ke sportu, motivovat je k pohybu, ale nejen děti i dospělé.

Co se ti vybaví, když se řekne ´´florbal´´?
Skvělá pozemní hra, která je stále populárnější, nejen u nás, ale i ve Světě.

Jak jsi spokojený s dětmi v tvém týmu?
Stále mě něčím překvapují, věřím, že je tréninky baví a je to pro mě odměna, díky tomu můžu být spokojený i já, protože vím, že jsem odvedl dobrou práci.

Jsi impulzivní trenér anebo kliďas?
Jsem ´´prý´´ impulzivní, ale s věkem jsem postupně klidnější.

Jak se pracuje s dětmi z této nové mladé generace?
Práce s dětmi mě baví, ale je těžší. Musím se přiznat, že obzvlášť v této době je přístup dětí, rodičů někde jinde než byl. Už dávno to není jen o běhání, tak jak si myslí v tělocviku na školách. Chybí jim základy, které se prolínají i do budoucna.

Máš další koníčky kromě florbalu?
Ano mám, snažím se celoročně udržovat ve formě. Rád cvičím, běhám, jezdím na kole nebo chodím po horách. Vedu kondiční i fitness tréninky dětí mimo florbal, takže program je nabitý.

Tvůj oblíbený sportovec a trenérský vzor?
Dwayne Johnson, trenér Sir Alex Ferguson.

Co se ti vybaví, když se řekne Slovan? Čeho bys chtěl dosáhnout v našem klubu?
Klub s tradicí, který pořád roste. Cíle mám velké, chci předávat své zkušenosti nejen klubu, dětem i ostatním lidem, které si vedu sám. Dotáhnout to co nejdál, dokud budu cítit, že to jde ještě dále!