Poznej svého trenéra. David Chládek

Kdy a kde ses narodil?

Narodil jsem se v roce 2000 v Havířově.

Jak ses dostal k florbalu?

Hledal jsem nějaký sport, který bych mohl dělat a měl to být hokej, ale ten nějak nevyšel a o pár dnů později přišel k nám do 1.třídy základní školy trenér z Horní suché a rozdal nám letáčky o florbalu, tak jsem tam zkusil zajít a začalo mě to bavit. Hraju ho až do teď.

Jaký byl tvůj největší hráčský úspěch?

Jelikož mi je teprve 18 let, tak jich ještě nemůžu mít moc, ale jako největší počítám výběr nejlepších hráču Moravskoslezského kraje. Umístění v top 8 týmů na Prague games a jako největší počítám start v 1.lize mužů již v 17 letech a vstřelení prvního gólu v 1.lize proti Kladnu.

Co Vás přimělo stát se trenérem a jaký byl tedy tvůj největší dosavadní trenérský úspěch?

Přiměla mě moje mamka, která mě trénovala od 8 let do cca 14 a začala trénovat děti tady ve Slovanu, ale bohužel kvůli času se mě zeptala jestli bych to po ní nechtěl převzít a já řekl že rád budu předávat zkušenosti a učit děti. Jako můj největší trenerský úspěch počítám umístění se st.žakama v TOP 16 týmech na Prague games a zatím jedna prohra v sezóně a doufám ze i poslední a pujdem si pro mistra ligy!

Co se ti vybaví, když se řekne “florbal”?

Florbal?Spoustu úžasných emocí,dřiny a prožitých zážitků.

Jak jsi spokojený s hráčským kádrem?

Se svým kádrem jsem nad míru spokojený, makají na tréninku poslouchají a jsou cílevědomí.Na zápase dřou až do krve a hlavně se chovají jako tým a tahají za jeden provaz. Zatím se jim jejich dřina vyplácí až na malé zaváhaní mají 100% bodový zisk a doufám, že to tak zůstane.

Jsi impulzivní trenér, anebo kliďas?

Jsem velmi impulzivní trenér.

Jak se pracuje s dětmi z této nové mladé generaci florbalu?

Mě osobně se pracuje dobře zatím jsem nenarazil na závažnější problém. Jen snad to, že je doba počítačů a herních konzolí a to brání děckám k pohybu.

Máš další koníčky krom florbalu?

Snažím se věnovat florbalu na 110%, takže na jiné věci nezbývá čas.

Tvůj oblíbený sportovec a trenérský vzor?

Mým trenérským vzorem je jednoznačně má mamka, která mi předala spoustu rad a zkušeností.