Prague Games 2022

Mezinárodní turnaj v Praze se nemohl obejít bez naší účasti. Letos jsme přijeli jen se 2 kategoriemi. B13 a B15 ročníky. Tento rok se vrátili zahraniční soupeři a mohli jsme si dopřát krásný florbal i z jiných zemí. Kategorie B13 měla ve skupině Zurich United, ACEMA Sparta Praha, Frillesås FF a Olymp Praha. B15 dostala do skupiny Thurgau Unihockey, Tatran Střešovice Black a stejného soupeře jako B13 Frillesås FF.  

Letos jsme vyrazili na výpravu s menším počtem lidí celkově 40, ale o to více jsme se mohli soustředit na turnaj. Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali rozlosovali pokoje a vyrazili jsme do centra dění. Zašli jsme hned na laser game, kde trenéři nedali šanci svým svěřencům a dostali klepec. Po pár hrách laser gamu jsme šli na večeři, řekli si posledních pár slov před začátkem turnaje a tím nám začal oficiálně turnaj PRAGUE GAMES 2022.
Toť k příjezdu a prvnímu dni, teď už komentář trenérů.


Marek Vylegala a jeho komentář

První dva zápasy byly z mého pohledu takové oťukávací, kdy jsme poznávali atmosféru turnaje a nehráli jsme úplně podle představ. V prvním zápase jsme narazili na vítěze turnaje Švýcarský Zurich. Velice těžký soupeř, který nedal nic zadarmo a tady jsme pochopili, že nepůjde nic samo a budeme muset přidat.

Druhý zápas nám los přinesl dalšího zahraničního soupeře ze Švédska. Z tohoto utkání jsme brali první body na turnaji za remízu 1:1, po takovém vlažném výkonu z obou stran. Po zápase jsme zůstali na hale a čekali na podvečerní zápas prvního hracího dne. Zašli si na jídlo a čas jsme vyplnili, sledováním svých soupeřů, hraním fotbalu na tamějším venkovním hřišti.

Třetí zápas jsme sehráli s týmem Olymp Praha. Soupeř působil docela unaveným dojmem. Toho jsme dokázali parádně využít. Na výpomoc nám přijela posila z B15 a pomohl k vysoké výhře (10:3). První solidní výsledek, a hlavně dobrý podaný výkon na hřišti, nám přinesli cenné 3 body do tabulky.
Poslední utkání ve skupině a boj o druhé místo. Zápas se Spartou Praha bylo velice bojovné a v dobrém tempu, které jsme zvládli a mohli oslavit druhé místo v tabulce. Výsledek zápasu 3:2. Další soupeř ve vyřazovací fázi nás čekal až další den, a tak jsme měli čas podívat se po centru Prahy a podpořit B15. 

Osmifinálový los nám přiřadil tým, který dobře známe – ostravský MVIL. Zápas to byl velice vyrovnaný, po otočce v závěru zápasu jsme vybojovali výhru 3:2 a postup do čtvrtfinále, kde jsme narazili na fyzicky dobře připravené Panthers Praha. Hodně intenzivní a zábavný florbal z obou stran. Bohužel potrestání našich chyb, jsme ukončili své působení v turnaji ve čtvrtfinále.

Myslím, že můžu říct, že jsme si pobyt v Praze všichni užili. S Tomem nám udělal radost zlepšený herní výkony v průběhu turnaje a přístup dětí. Děkujeme všem rodičům za podporu a těšíme se na další ročník Prague Games.

Tomáš Revenda a jeho komentář

Já jsem s průběhem turnaje spokojený a myslím si, že i Marek. Děti udělaly velký progres oproti první těžkému utkání proti vítězi celého turnaje. První zápas se těžko hodnotí, jelikož soupeř byl těžký a ve všech aspektech lepší, myslím si, že jsme aspoň viděli, jak obrovský kus práce před námi je, abychom se dostali na jejich úroveň.

Druhý zápas byl úplně jiný. I když jsme opět narazili na zahraničního soupeře, tak herní projev byl úplně jiný, z obou stran takový těžkopádný, až zbytečně bojácný z naší strany. Zápas skončil výsledkem 1:1, což po předvedené hře nebyl výsledek, který bychom si zasloužili.

Třetí a poslední zápas 1. hracího dne jsme zakončili výhrou proti Olymp Praha. Na tento zápas nám přijela pomoct posila z kategorie B15 (Tomáš Karas) a ten dodal týmu okamžitě sebevědomí, že florbal hrát umíme.

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti Spartě, kde jsme ukázali obrovskou bojovnost a týmového ducha. Zápas jsme zvládli a vybojovali 2. místo ve skupině. Zbytek dne jsme strávili regenerací, podporou B15 a procházkou po Praze. Samozřejmě nesměla chybět odměna v podobně zmrzliny od trenérů. 

V osmifinále nás čekal náš krajský sok MVIL Ostrava. Po tuhém boji a obratu jsme postoupili do čtvrtfinále, kde už na nás čekal vítěz skupiny B – Wizards Praha.
Soupeř byl kvalitně fyzicky připraven, a i když jsme jim nedarovali jediný souboj, tak jsme na soupeře nestačili a naše cesta ve čtvrtfinále skončila.

Za oba trenéry můžu jenom říct, že jsem mi udělal radost progres, který během turnaje byl znatelný. Myslím, že děti si vyzkoušely trochu jinou formu trénování a analyzování svých výkonu, což se jim doufám líbilo a posune je zase o trochu dále.
Ještě jednou bych rád poděkoval všem zúčastněným a doufám že příští rok to vše zvládneme ještě lépe.

Filip Konkolský a jeho komentář

Jsem rád, že jsem se s kluky mohl turnaje zúčastnit. Některé z nich jsem viděl poprvé, ale věděl jsem, že jedeme s kvalitním týmem. To se v průběhu turnaje potvrdilo, a i když to možná vypadalo, že ve hře je jen Víťa Lestyán, tak i ostatní hráli skvěle. Skvělou týmovou hrou a vzájemnou podporou přece dokázali porazit Tatran a hodně potrápili i FBC Ostrava! Jsem na kluky pyšný a doufám, že i oni. Tento turnaj jim ukázal, že nikdo není neporazitelný.

Zároveň bych jim chtěl poděkovat za skvělou atmosféru v týmu (obě kategorie) během celého týdne, kdy jsme prožili spoustu zábavy a získali zážitky, o kterých budeme vyprávět! Kdo ví, třeba to příští rok zopakujeme. SLOVAN! 💙

Jakub Mrózek a jeho komentář

Na turnaj jsem se moc těšil, každoročně se snažíme dostat kluky na velký turnaj a ukázat co je v nás. Kluci byli dobře připraveni a nalazeni na turnajovou pohodu. Těžký los skupiny nakonec ukázal, že se nemusíme bát hrát zatažený florbal. V těchto kategoriích ještě nepřijede tým, který vás bude točit kolem dokola a vy se nedotknete míčku.

První zápas jsme zaspali díky svým chybám, které jsme dělali v obraně. Bohužel plno neproměněných šancí vedlo k tomu, že soupeř nám odskočil na dvoubrankové vedení ještě před koncem první poloviny, ale měli jsme dost času na to něco udělat s výsledkem. Šancí jsme měli dost, ale bohužel soupeř dokázal využít více těch svých a my nedokázali vstřelit gól v závěrečném tlaku. Využít jsme mohli i pár slibných standartek, které kluci zahráli špatně. Zápas nám bohužel skončil 3:4 se Švýcarským THURGAU.

Druhý zápas proti Švédskému FRILLESÅS FF jsme rozehráli hned od začátku. První gól padl po 4 vteřinách, kdy po buly kluci vyrazili na bránu a padl první gól. Tím si myslím, že zápas skončil a kluci si hráli svoji hru. Soupeř marně hledal odpověď a nezvládal bránit. Výsledek nakonec skončil 8:2.

Poslední zápas byl pro nás velkou neznámou. Tatran Střešovice Black. Soupeř vypadal pokaždé jinak a hrál jinak. Nešlo z jejich hry poznat, zda hrají sehraně nebo jim vychází vše na náhodu. Celý zápas jsme, ale dominovali a snažili se soupeře přetlačit. Což se nám i dařilo. Výsledek celkem slibný 6:1, škoda jediného gólu soupeře, ale i pěkný zápas.

Do vyřazovací části, kdy se rozhodovalo, jestli půjdeme do Play-off A či B. Do losu jsme dostali Tatran Střešovice Áčko. Klasický vytáhlý soupeř, nevím, kde ty týmy berou takové urostlé žáky, nebo čím je krmí, ale na turnajích jsme vždycky nejmenší.
Zápas byl v dobrém tempu, balón chodil, souboje čisté, ale zákeřné. Naštěstí jsme se toho nezalekli a po necelé minutě a půl jsme vedli 2:0. Soupeř nás dobře dotahoval, ale tahal za kratší konec. Sice se jim podařilo vyrovnat na 2:2, ale záhy jsme dokázali odskočit opět o 2 góly. Snažili jsme se soupeře nepouštět moc do střel, které jsme dobře blokovali, Ondra Hlaváček nás podržel v bráně. Celkový projev zápasu byl napínavý až do konce, protože poslední 2 góly padly 10 sekund do konce. Naštěstí ne všechny do naší brány. Konečný výsledek 6:4 a přichází bratrovražda ze Slezska.

Náš bohužel poslední zápas v play-off A proti FBC OSTRAVA. Byl jsem smutný z losu, který nám byl přichystán, ale takový je sport. Pro některé hráče to mohlo být finále, které si nikdy nezahrálo, ale tak to je. Zápas se vším všudy. Zákeřnost, úmysly a provokace ze strany FBC šly vidět, ale s tím se počítá a našeho nejlepšího hráče stejně nedokázali ubránit. Na druhou stranu se nám také nepodařilo bránit a blokovat, jak jsme měli, nebýt v bráně Michala Župníka, tak zápas skončil po první polovině. Vychytal plno gólovek, ale bohužel to nestačilo.
Zápas začal lépe pro FBC, kdy do poloviny zápasu vedl 1:3. Po rychlé vzpruze jsme se dali do kupy a začali šlapat a makat. Vyrovnání přišlo 8 minut před koncem. Na finální odpověď jsme nestačili, protože 5 minut před koncem FBC zvyšovalo na 3:4. Špatný blok ve standartce a střela na bližší tyč nás stál zápas. Hledali jsme, co se zápasem udělat, ale soupeř potom využil své šance a výsledek skončil 3:7 pro FBC.  

Doufal jsem v to, že bychom mohli zopakovat úspěchy minulých ročníků, ale myslím si, že i když jsme nehráli finále, tak jsme narazili na soupeře, kteří byli hodni finále. Kluky chci pochválit, že po florbalové stránce vše zvládli, jak měli. Snažili se bojovat pro tým a makat na hřišti. Děkuji ještě jednou všem zúčastněným. Kluci ví, na čem mají zapracovat do budoucna a do příštího roku se uvidí s čím přijedeme. Třeba se s některýma uvidíme na Gothia cupu? Kdo ví!