Prague Games den druhý a třetí

Den druhý a třetí byl ve znamení základních skupin ale také play off.

B15: Děti ve čtvrtek opět vstávali velice brzy a hráli v 8:00 proti Floorball Köniz. Prvních 5 minut jsme měli asi 4 šance, které jsme neproměnili do prázdné branky. Přestali jsme hrát a soupeř nás uspal. Díky ukolébavce jsme během 10 minut dostali 6 gólů. Kluci se pak uvolnili a dokázali vstřelit 3 branky, to však nestačilo a zápas skončil 3:7.

První kolo play-off jsme hráli s Zurich United Kluci ze Švýcarska byli lehce ovlivněni zraněním spoluhráče, naopak naší kluci ukázali, že dokáží hrát kvalitní florbal. Zápas byl nahoru-dolů, šance byly na obou stranách, ale kluci skvěle blokovali střely. Jediný gól zápasu vstřelil Matěj Kravčík a díky tomu jsme vyhráli 1:0 a postoupili do další fáze play-off.

Dnes jsme ještě hráli 16-finále proti FBC Došwich Milevsko. Na začatku jsme dostali rychlý gól, protože kluci pojali zápas laxně, jelikož viděli předchozí soupeřův zápas. Po této facce se vzapamatovali a vzali zápas do svých rukou, soupeře přehlávali a využívali některé své šance. Ve druhém poločase si kluci na soupeře tak věřili, že na ně zkoušeli parádičky a i kvůli tomu nakonec zápas skončil pouze 4:2.

Osmifinále hrajeme v pátek od 11:20 na hale Jižní Město proti FBC Ostrava. Tak nám držte palce, ať postoupíme i přes tento tým!

B17: Dorostenecka kategorie B17 vyhrála duležité osmifinále 3:0 i s vynikajícím brankářem Chmielem, který si tohle určitě zapíše jako životní zápas do svého osobního deníčku.Už od 14:30 nás čeká čtvrtfinale a pouze jeden krok od medaile z letošního Prague Games. Hned další zápas: Dorostenci jsou v semifinále. Na nájezdy zdolali Říčany 1:0. Obrovský úspěch pro náš tým. Gratulujeme

Nakonec:

B17 si domů do Havířova odváží z PG skvělé 3. místo. Gratulujeme. V semifinále play off skupiny B náš tým nestačil na výběr Finska.

B15: Osmifinále proti FBC Ostrava. Kluci po 2 náročných ránech, kdy vstávali v 6 hodin se konečně vyspali a bylo to o poznání lepší. Kluci vletěli už do rozcvičky s nadšením, nasazením a plní síly ukázat soupeři, že to nebude jednoduchý zápas.
Do zápasu jsme vstoupili lépe, když jsme dali gól z protiútoku a backhandem skóroval mezi nohy odchovanec Pecháček. Soupeř později srovnal a po akci posily z Torpeda Martynka jsme zase skórovali a vedli 2:1. Bohužel přišel špatně posouzený dvouminutový trest a FBC tuto nabídku využili. Kluci byli opaření a zbytečně se dostávali svou hrou pod tlak. Díky chybám přišel další dvouminutový trest a FBC zase udeřilo pár minut před koncem. Snažili jsme se s výsledkem ještě něco udělat ale potopil nás rozhodčí který zapískal špatně vyhozený balón mimo hřiště a FBC z úderu skórovalo. Konečný výsledek 2:4.

Trenéři klukům děkuji za to, že zápasy nevypustili, šli do nich naplno a plnili jejich pokyny. Získali jsme mnoho nových zkušeností, které snad využijeme v následující sezóně. Děkujeme všem za podporu a doufáme, že jsme vás výsledky potěšili.

Letošní PG se podle nás opravdu vydařilo, 40 dětí , 4 trenéři , florbal od rána do večera a desítky nachozených kilometrů po Praze nám dělali radost. Více fotek, videí a informací o turnaji naleznete na našem facebooku.

Žijeme florbalem 🙂