Přípravka v novém roce

Tuto mrazivou neděli se naše přípravka vydala na další svůj turnaj do nedalekého Českého Těšína, kde na nás čekaly zápasy s 1.SFK Havířov, Torpédo Havířov, 1.FBC Karviná a domácí FBC Český Těšín.

V prvním zápase jsme se utkali s letos nejlepším týmem a to 1.FBC Karviná. Tým je to velmi zkušený a sehraný, tak jsme se zaměřili hlavně na obranu, přesto Karviná trestala každou naši chybu. V bráně musím pochválit Ondru Hlaváčka, bez něj by skóre bylo mnohem horší, Prohráli jsme 0:17.

V druhém zápase jsme se střetli s městským rivalem, s Torpédem Havířov. To má mnohem širší členskou základnu v této kategorii a proto musím naše hráče pochválit na velkou bojovnost a snahu, sehráli jsme rovnocenný zápas, jen střel na bránu jsme měli podstatně méně. Výsledek 2:7

Jako další nás čekal tým 1.SFK Havířov, kterého se stále jakoby bojíme a hra je nervóznější, ale oproti min. setkání jsme byli již schopni srovnatelného boje. Jak skóre rostlo, bohužel rostla i rezignace našich některých hráčů. 0:13

V posledním boji jsme se utkalis domácím družstvem z Těšína. Zde byl vývoj utkání také vyrovnaný, soupeř nás přehrál střelami na bránu a přesností přihrávek, Druhý poločas dokonce byl pro náš prospěch 3:1, což nestačilo a prohráli jsme 4:8.

Celkově jde vidět zlepšení našich hráčů, jak v osobních soubojích, v hlídání si hráče i v pohybu po hřišti, zlepšit musíme přesnost přihrávek, stále máme tendence jen vypichovat míče a přesnost a razance střel na bránu také pokulhává. Ve střelbě se dařilo Ondřeji Mališovi a v bráně Ondrovi Hlaváčkovi. Za půl roku ale kluci udělali veliký kus práce a již jsme schopni hrát stejně výkonnostní florbal. Začněte s námi počítat, výhra není daleko.

Naše sestava: Foniok Matyas, Hlaváček Ondřej, Kovár Matěj, Kraus David, Lacerda Matteo, Matušek Theodor, Siváková Zlata, Uher Richard, Vavřík Jan, Bednář Pavel, Kuchař Jan, Mališ Ondřej a Mališ Štěpán