Přípravka zase druhá!

Dne 12.10.2019 naše přípravka odehrála svůj druhý turnaj sezóny v Českém Těšíně. Turnaj byl docela vyrovnaně obsazen a Slovan se zde utkal v prvním zápase s týmem z Bohumína, v druhém zápase poměřil síly se silnými Vítkovicemi. V třetím zápase se střetl s Jablunkovem a jako poslední vyrazil do boje s domácím Českým Těšínem.

TJ Slovan Havířov 8:4 Bohumín

Zápas začal vyrovnanými výkony obou týmů. Soupeř se dostal dokonce do vedení na 1:3, kdy trestal – ne příliš přesvědčivé výkony našeho gólmana, ale naši mladí hráči se nenechali vyvést z míry a zápas stačili vyrovnat, a později také urvat na svou stranu a přesvědčivě zvítězit 8:4.

TJ Slovan Havířov 3:20 Vítkovice

Tady víceméně nebylo co řešit. Vítkovice přijely vyzbrojeni na tento turnaj zkušenými hochy, kteří měli více zkušeností s míčkem na florbalce, a taky podle toho zápas vypadal. Naší kluci se záhy dostali do překvapivého vedení, kdy jsme proměnili trestné střílení. Poté už, ale dominovali hráči z Vítkovic a odnesli si ze zápasu 3 body.

TJ Slovan Havířov 6:6 Jablunkov

Hráči Jablunkova dorazili na turnaj ve velmi skromném počtu, a tak se předpokládalo, že si z tohoto zápasu odneseme pohodlné 3 body. Opak se stal pravdou. Zápas to byl velice těžký a hráči z Jablunkova hráli neskutečně obětavě, blokovali naše střely a proti našim střelcům se vyznamenal také jejich brankář. Jablunkov se dostal do vedení 2:5 a vypadalo to na překvapivou prohru. Poté jsme zkusili trochu pozměnit formace a přineslo to ovoce. Vyrovnání na 6:6, ale ani závěrečný tlak našich bojovníků nestačil na 3 body v tomto zápase.

TJ Slovan Havířov 9:6 Český Těšín

Zápas velice důležitý – souboj o 2. místo v turnaji. Do tohoto zápasu náš tým nevstoupil vůbec dobře. Už v 1. minutě jsme si vstřelili velice kuriozní vlastní gól. Než se naše děti stačily oklepat z nepříjemné situace, soupeř nám odskočil do dvou brankového vedení. Díky skvělým akcím se nám podařilo dostat do hry a rychle vyrovnat na 2:2. Bohužel hned po vyrovnání jsme inkasovali na 2:3 a ve vzduchu byla cítit nervozita. Opět nebyla spokojenost trenérů s předváděnými výkony jednotlivých formací a došlo k přeskupení. Do druhé poloviny jsme tak nastoupili trošku v jiném složení. V druhé polovině zápasu náš tým měl daleko více ze hry a zápas zvrátil ve svůj prospěch a vybojoval si tak důležité 3 body.

Marek Vylegala, Denis Kukla