První body pro dorosty v úvodu sezóny

Dorostenci odehráli první dvojkolo v neděli 29.9. v pozdních hodinách v Kopřivnici. Kluci se opřeli do soupeře s novými posilami a takhle to dopadlo.

Zápas proti Třinci

Velice omlazené Ossiko a hned ze startu sezóny podcenění soupeře, ačkoli šlo vidět od první minuty, kdo bude řídit zápas, a byl to Třinec. Po celé 2 třetiny držel míč na hokejkách a bylo velice těžké s nimi hrát vyrovnanou partiji. Naše taktika byla jasně daná a k soupeřově brance jsme se po breaku dostávali každé střídání, ačkoli naše šance zůstaly nevyužity a štěstí nestálo při nás.

Ve třetí třetině jsme přebrali hru na naší stranu, obránci začali dělat to co mají a dostávali naše útočníky do šancí. Tlak byl v poslední části veliký, hrnuli jsme se dopředu, avšak jediný gól vstřelil Ondra Kravčík po nahrávce Vaška Kyce. Poslední dvě minuty jsme šli ještě do hry v 6 hráčích, ale nepodařilo se nám vstřelit branku a tak si Třinec vzal všechny 3 body do tabulky. Výsledek 1:3 pro Třinec.

Zápas proti Bílovci

Nováček soutěže, který nastoupil do zápasu v 9 lidech a jednou holčinou, přesto v týmu dvě super individuality, které umí rozhodnout zápasy. Zrovna tito dva střelci nám v obraně hodně zatápěli, protože jejich střelba byla velice slušná. Po první třetině celý tým konečně pochopil jak přistupovat k některým hráčům a začal plnit to co se má. Soupeř se dokázal ještě držet do poloviny utkání. Dokázal vyrovnat z 1:4 na 4:4, ale pak začala jízda našeho týmu.

Do konce zápasu, jsme měli zápas plně pod kontrolou. Soupeře jsme nepouštěli do žádné akce, ani střelby, dávám za to malou pochvalu klukům, že konečně pochopili co mají dělat. Perfektní zápas předvedla trojka Kravčík – Kravčík – Kyc, kteří ukázali svoji dravost a sypali jeden gól za gólem. Vyzdvihnout bych chtěl také první hattrick Jakuba Hlouška v novém angažmá a Kryštofa Červeného, který měl svoje první dvojkolo v životě a uvedl se hned 2 asistencemi.

Hru dopředu zvládáme dobře, jen je třeba zlepšit přitup k soupeřům při obranné činnosti. Odvážíme si z Kopřivnice sice jen 3 body, ale věříme, že se to bude zlepšovat.

Matěj Erbs