První posily Slovanu pro nadcházející sezónu první ligy

Jak už možná víte, do nové sezóny vstupuje mužské áčko s novým trenérem Matějem Smetákem, který se tak stane hrajícím trenérem (článek a rozhovor s ním najdete níže na stránkách). Tým už potřeboval změnu po 5 letech, kdy tým vedl Petr Skácel. Jako asistent a vedoucí družstva bude u týmu působit manažer a předseda klubu Jakub Labuz.“ Chystáme letos šest posil zejména z Ostravy. Dále pak budu požadovat zapojení vlastních juniorů, které jsem trénoval a kteří dle mého názoru již dosahují takových kvalit, aby mohli nastupovat v 1. lize za náš mužský A tým. Bohužel, jsou zde také odchody nebo dlouhodobá zranění, se kterýma se musíme vypořádat.“ Říká Jakub Labuz.

U týmu dojde k omlazení a s tím jsou spojené příchody nových hráčů.

První posila elitního mužského týmu. Z FBC Ostrava přichází univerzál Tomáš Blahut, hráč s extraligovými zkušenostmi posílí náš mužský tým.

Druhou letošní posilou je Tomáš Trojan. Tomáš byl hráčem FBC Ostrava a okusil extraligu v Pegresu Havířov, poté odjel pracovat do zahraničí. Nyní je zpět připraven prodat ve Slovanu své florbalové zkušenosti v defenzívě.

Třetí je posila do brány! Vít Schulmeister se po dvouleté pauze vrací do Slovanu Havířov. Vícemistr extraligy a dlouholetý extraligový brankář je připraven hájit naši svatyni. Vít také v nové sezóně povede jako hlavní trenér brankářské tréninky mládeže.

Čtvrtá ale obrovská je posila do obrany. Přichází Georgi Kezua, reprezentant Ruska na MS 2008, superligový hráč FBC Ostrava, v superlize nastoupil také za Torpédo Havířov a v 1. lize za Mvil Ostrava. Nyní bude oblékat dres Slovanu, kde podepsal roční hostování. Vítej u nás / приветствую вас !

Naopak do FBC Ostrava odchází hostovat náš dlouholetý hráč Patrik Posselt. U týmu s největší pravděpodobností nebudou pokračovat Petr Skácel a Tomáš Daniš, ti nejspíše přestoupí do jiného klubu v okolí. Dále pak odchází studovat do Olomouce Igor Macháček, který si tak dává i pauzu od florbalu. A zraněný stále zůstává obránce Jakub Ondračka.

Všem hráčům děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu a přejeme jim hodně úspěchů v dalším florbalové i osobním životě.