První turnaj pro elevy v novém roce


Na první turnaj v Novém roce jsme odcestovali do nově postavené sportovní haly v Paskově. Kde nás čekali úplně stejní soupeři jako na posledním turnaji v minulém roce 1. FBC Karviná, FbK Horní Suchá, 1.FBK Rožnov pod Radhoštěm a domácí Paskov Saurians.

Jako první  nás čekala Karviná. Nikdo netušil, jaký to vlastně bude mít průběh a z našeho pohledu ani lépe to dopadnout nemohlo, po první polovině vedeme 9:3. Do druhé části vstupujeme s čistou hlavou, že se vše ještě může otočit v náš neprospěch. Ovšem všichni viděli tu převahu na hřišti a zápas končí výsledkem 21:6.

Další zápas byl proti Horní Suché. Od samého začátku si kluci věřili, hlavně i díky tomu, že jsme měli jak převahu  výškovou, tak i střeleckou, a proto i tento zápas vyhráváme vysokým rozdílem 22:9.

Předposlední zápas nás čekal Rožnov pod Radhoštěm. V týmu Rožnova bylo málo dětí a už od začátku šlo vidět, že fyzicky na naše kluky nestačí a tak vyhráváme 21:5.

Poslední zápas byl proti domácím z Paskova. Před začátkem jsme si řekli, že pokud chceme dnes vyhrát, musíme blokovat jejich střely, rvát se o každý míček, a hlavně zbytečně neztrácet míčky na vlastní polovině. Zápas probíhal na dvou frontách. Jednu bitvu měli kluci a holky na hřišti a druhou jejich rodiče na tribuně. Atmosféra byla fantastická, všichni na hřišti cítili tu energii, co jim vlastní rodiče posílali dolů z tribuny. I díky tomuto nesmírnému fandění jsme našli na konci více sil, střelili  rychlé góly, a tak tento nesmírně vyrovnaný zápas končí 14:8 a opět můžeme slavit 1. místo v 1. turnaji roku 2019.

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za jejich podporu, kteří nám poskytovali dalšího hráče na hřišti. Ještě bych chtěl vyzdvihnout gólmany Kristýnu Čapkovou a Ondřeje Hlaváčka, kteří zachytali fantasticky a nebýt jich, tak by zápasy dopadly úplně jinak. Ovšem opět se opakuji, že nesmíme polevit v naší práci, stále se musíme zlepšovat a posouvat dál své florbalové dovednosti a schopnosti.

Výsledky:

TJ Slovan Havířov – 1. FBK Karviná   21:6

TJ Slovan Havířov – FbK Horní Suchá  22:9

TJ Slovan Havířov – 1. FBK Rožnov p/R  21:5

TJ Slovan Havířov – Paskov Saurians   14:8

Sestava:

Čapková, Čellár, Hlaváček, Javorský, Kajzar, Král, Matušek, Uher, Adamiš, Adamišová, Hoňková, Kroček, Mrázek, Vachtarčík, Pokorný, Janovský