Řádění dorostenců na Slavii

Dorostenci odehráli další dvojkolo na Slavii. Tentokrát se utkali s Frýdkem Místkem a Opavou. Kdysi obávaný soupeř, každý zápas byl boj o každý míček a nic se nezměnilo, aspoň ne s Opavou. Co se tedy událo v obou zápasech?

Zápas s Frýdkem Místkem

Soupeř z Frýdku momentálně na posledním místě tabulky a to hráči velice dobře věděli. Nenechali jsme nic náhodě a začali si hrát svůj zápas. Zápas řídil asistent trenéra Labuz. Taktické pokyny a rozehrávka vycházela, tak jak ji máme nacvičenou. Už ve 3. minutě se prosadil Matěj Kravčík po asistenci Vaška Kyce, následně si o další 4 minuty později tito parťáci vyměnili role a zvýšili už na 2:0.

Druhá třetina začala i v náš prospěch, když Ondra Kravčík zvýšil náskok pro svůj tým na 3:0. V 15. minutě vyloučení Davida Rady a brankové zvýšení v oslabení, v podání rozjetého Vaška Kyce.

Závěrečná třetina byla ve stylu ,,už je konec, vyhráli jsme “. Naši sebejistoty Frýdek využil a zápas jen tak nezahodil, během 4 minut Frýdeckomístecký Kostka zavěsil hned 2x a zařídil drama ke konci zápasu. Na konečných 5:2 naštěstí navýšil Matěj Kravčík a zpečetil svůj druhý zásah v zápase. Poslední třetina byla opět hrůza a děs, a měli by jsme to určitě zlepšit, nepřestávat hrát, i když se vyhrává o 4 branky.

Zápas s Opavou

Na tento zápas dojely i některé juniorské posily jako Brija a Hloušek a rychlejší hra šla hned znát. Na brankáře soupeře jsme sypali jednu střelu za druhou, ale buď jsme se mu trefili do břicha nebo jsme netrefili bránu. Celkem utrápená 1. třetina i když jsme drželi balón. V 7. minutě se prosadil individuální akcí Hloušek bekhendem po zemi. Na začátku 2. třetiny dokázala Opava odpovědět rychlou brankou na 1:1 ale to bylo vše. V tu chvíli začal válcovat Slovan. Na 2:1 zvýšil Kyc a následně i na 3:1 z trestného střílení. Ve 20 minutě obranný zákrok Vernarského, který následně skvělý výhozem našel až před brankou soupeře naběhnutého Kočího, který ještě lepší tečí našel růžek Opavské brány. V závěru třetiny přidal branku Ondra Kravčík, po nahrávce Šupíka.

Třetí třetina už tak nejde hodnotit, bylo 8 hodin večer, hráči unavení, už se to dohrávalo v lehkém tempu s míčkem na našich hokejkách. Poslední branku přidala opět dvojce Šupík – Kravčík a nastolil stav na konečných 6:2.

Klukům malá pochvala za 6 důležitých bodů, ale praví soupeři budou teprve 3.11. v Rožnově s Vítkovicemi a Paskovem.

Trenér Matěj Erbs