Rozhovor s gólmanskou jedničkou před víkendem

Přinášíme vám rozhovor s Martinem Zapletálkem, který je gólmanskou jedničkou mužského áčka. Zeptali jsme se ho, na pár otázek ohledně nadcházejícího boje v play-down.

Jak se máš a jak se cítíš před další části soutěže?

Mám se skvěle a na další část sezony se těším. Vypjaté zápasy, kde jde o hodně, mám rád. A tady to bude hodně vypjaté, když ještě přihlédneme k tomu, že bojujeme o udržení v soutěži.

Tým se vyhnul přímému sestupu, co si myslíš že to rozhodlo? Mohla to být změna trenéra?

Už v Národní lize mi přišlo zvláštní, že někdo měl hrajícího trenéra. Pokud nemáte tým, plný velmi dobrých a zkušených hráčů, kteří vědí co mají na hřišti i mimo něj dělat, tak to nemůžete z pozice hráče ukočírovat. I když tomu Mates dával maximum, tak to zkrátka nešlo stíhat. Určitě hlavním důvodem, že jsme nešli dolů přímo, je trenér. Dal tomu řád, určitým hráčům našel pozice přímo pro ně, oživil tréninky. Ale nakonec to stejně musíte uhrát na place a trenér spoustu věcí nemá šanci ovlivnit. Ještě na konci ledna jsme byli poslední a klíčový zápas, kde jsme to zlomili na naši stranu, byl v Českých Budějovicích. Tam jsme to vydřeli týmově a poprvé jsme se na hřišti více povzbuzovali, než si neustále něco vyčítali.

V naší druhé sezóně, kdy hrajeme v 1. lize, se bohužel ocitáme v play-down – tedy bojích o záchranu. Jaké si myslíš, že jsou naše šance? A co říkáš na soupeře?

Vzhledem k první polovině a umístění na konci ledna, jsem za možnost bojovat o udržení rád. V první polovině jsme uhráli pouze 4 body, v druhé to bylo lepší, ale stejně jsme několik zápasů zbytečně ztratili. Pokud bychom se scházeli na tréninky a zápasy v tom nejlepším co máme, tak bychom na tom určitě byli lépe. Všechny soupeře z play-down znám už z dřívějších let. Favoritem na záchranu jsou určitě Petrovice, jejich umístění v tabulce je pro mně překvapení, tipoval jsem je jednoznačně na play-off. Náchod, který máme v 1. kole, je mladý tým s výborným brankářem. Ale jsem přesvědčen, že pokud se sejdeme ve slušné sestavě, budeme plnit co máme, zlepšíme disciplínu a přestaneme neustále řešit věci kolem samotné hry, tak přes Náchod přejdeme a budeme mít možnost v regionálním derby zabojovat o přímou záchranu s M-Vilem, nebo Petrovicemi.

Jsi gólman, a tak máš přehled o celém hřišti před sebou. Co by měl tým zlepšit a na čem je podle tebe důležité zapracovat?

Hodně nás sráží ztráty uprostřed hřiště, nedůraz před brankou a špatné dostupování hráčů před brankou. Co je ale nejhorší, je disciplína, přesněji nedisciplína. Zbytečná vyloučení a neustálé kecání s rozhodčími. Tohle nás stojí hrozně moc. Dost často stačí, že se takhle začne chovat jeden až dva hráči a negativně strhnou další hráče. Pak je úplně jedno, že se půlka týmu o něco snaží, hra je rozsypaná. Ono by mi až tak nevadilo, že se prohraje po nějaké naší dřině, poctivé hře. Ale spoustu zápasů jsme soupeřům dali jak na podnose a pak odcházíme ze hřiště s 10, 15 nebo 20 brankami úplně zbytečně.

Jaká je v týmu nálada a parta?

Myslím, že nálada je v pohodě. Každý ví, že záchranu máme ve svých rukou a je jen na nás, jak k tomu přistoupíme. Se soupeři, kteří nás čekají se hrát dá.