Série s Náchodem a 5. Zápas

5. Utkání play-down, které se hrálo na MSH od 18:00, po náročném víkendu v Náchodě. Žádné přípravy a tréninky jen čas na renegeraci. Zápas začal v podvečer v pomalu zaplňující se hale. Na zápas nakonec dorazilo 105 diváků, kteří mohli sledovat krásný florbal.

Zápas začal jak jsme očekávali, Náchod začal bránit od poloviny hřiště a vyčkávali na naše chyby. V první třetině jsme se bohužel přizpůsobili tempu hry soupeře a vůbec jsme nehráli to co měli. Sice jsme dali 1. gól zápasu v přesilové hře a uklidnili jsme se, ale individuální chyby to nevymazalo. Opět jsme kamarádsky nahráli soupeři na hokejku a připravili jim šance, které naštěstí nevyužili.

Ve druhé třetině se začala projevovat naše  pasivita a začali jsme ztrácet míče na naší polovině a začali faulovat. Soupeř měl příležitost v podobě dvou přesilových her, které jsme ubránili. Třetí třetina a zdálo se, že soupeř změní taktiku a začne napadat. Prvních deset minut nepřišlo nic, jen lehký tlak jednoho z útočníků. Náchod si byl vědom že zvládáme dobře přečíslení a proto nechtěl vytáhnout svou obranu i když prohrával.

Vedli jsme 3:0, ale poté přišla v 53. minutě přesilové hra. Během přesilové hry jsme si žádnou šanci ke skórování nepřipravili, ale dovolili jsme soupeři vstřelit gól v naší přesilovce a všechno začalo. Soupeř šel do šesti bez brankáře a snažili jsme se eliminovat všechny křižné nahrávky a střely. Se štěstím se povedlo soupeři vstřelit 2 góly a zápas vyrovnat.

Na konci utkání soupeř vrazil do našeho kapitána a dostal dvouminutový trest. Vyhrocený zápas a bohužel soupeř neudržel nervy na uzdě. Začalo tedy prodloužení a hráli jsme přesilovou hru. Soupeř už nestál tak vysoko a měli jsme tedy šanci v klidu rozehrát a připravit si střelecké pozice. V první minutě jsme otočili míček po levé straně a za bránu, kde Řezáč nahrál do šance Smetákovi v nulovém úhlu. Brankář se nestihl přesunout a mohli jsme se radovat.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nám věřili a fandili nám během celé série. Ještě není konec a ještě jsme se nezachránili a budeme teď hrát sérii s Mvilem Ostrava nebo Z.F.K Petrovice. Proto vás budeme ještě potřebovat a budeme bojovat, aby jsme udrželi 1. ligu.

Celou sérii s Náchodem bych hodnotil z naší strany pozitivně. Nečekal jsem sice že by jsme sérii ukončili ve čtyřech zápasech, ale minimálně v těch pěti šesti. Soupeř hrál celkem dobře první zápas, i když prohrál vysoko 9:3, ale hrál aktivně,napadal a nestál na své polovině a nečekal na smrt. Ostatní zápasy už byla ohraná písnička. Beton, beton a beton. Vyčkávali jen na naše chyby. Jak by řekl Petr Skácel: „hrozný s***. “

Ještě bych se chtěl zmínit Náchodského gólmana, který chytal celou sérii výborně a držel je tak ve hře. Za to fair play moc jejich tým neznal. Během celé se nám zdálo, že soupeř simuluje. Hráči naráželi do našich hráčů a také padali jako kuželky na zem a zkoušeli si tak vyprostit přesilovku. Možná to bylo zkušeností a věkemhráčů Náchoda. Kapitán Vlček opakovaně během série padal a rozhodčí mu to baštili. Co video? Celou naši sérii nikdo neviděl. Žádný přímý přenos nebyl vysílán na tvcom, žádný záznam? Ať už to byl taktický krok soupeře, zase jim to nestačilo. Poslední věc, kterou bych chtěl zmínit je ta, že hecování během zápasu je super. Radost z bloku, dobrého zákroku gólmana nebo dobré střely, ale aby se radovali pokaždé, když nám přeskočí míček přes lopatu, když netrefíme bránu apod., tak to bylo z jejich strany možná přehnané a trochu přemotivované.

Děkujeme ještě jednou soupeři za sérii a přejeme jim více štěstí ale i týmům v našem regionu, aby jsme nemuseli příští rok tolik cestovat.