Shrnutí 1. ligového víkendu

4 družstva odehrály minulý víkend (19. – 20. 9.) svá první ligová utkání.

Muži „B“ (Králikáři)

Jako první odehráli zápasy Králikáři. Ti se v sobotu ráno utkali s FBC Spartak Bílovec. V utkání padly pouze 4 branky, bohužel 3 z nich vstřelil soupeř a tak naši hráči prohráli 1:3. V druhém utkání s FBC Vikings Kopřivnice „B“ to však bylo naopak a dokázali vyhrát výsledkem 4:1. Z prvního dvojkola si tedy odváží 3 body. Po těchto dvou zápasech jsou zatím na 4. místě, ale to je přece stále začátek ligy. Další zápasy odehrají 11. 10.

FBC Spartak Bílovec 3:1 Králikáři TJ Slovan Havířov „B“

Králikáři TJ Slovan Havířov „B“ 4:1 FBC Vikings Kopřivnice

Muži „A“

Naše elitní družstvo se poprvé v historii představilo v Národní lize – Východ (3. nejvyšší soutěž). Na domácím hřišti hostili kdysi extraligový tým z Frýdku-Místku. Za podpory okolo 100 diváků hráli skvělý florbal hlavně první 2 třetiny. V té 3. už to taková sláva nebyla. I přesto to byl skvělý vstup do soutěže, když vyhráli 13:5. Díky tomuto vysokému výsledku se drží na skvělém 3. místě. Doufejme, že toto místo si udrží a nebo jej ještě vylepší. Další zápas hrají již v sobotu 26. 9. na SH Rousínov s IMOS FbC Aligators Klobouky. Tento tým zatím vede tabulku díky vysokému vítězství nad Bystřicí.

TJ Slovan Havířov 13:5 FbC Frýdek-Místek

Muži „C“

Svou soutěž už také rozjelo i 3. mužské družstvo. To se během léta posunulo do ligy výš. Pro svá první utkání jeli muži do Brušperka. Utkali se prvně s FbC Kozlovicemi, které porazili 8:3. V dalším utkání s 1. FBK Rožnov p/R „C“ už to byl vyrovnanější zápas, který byl první 2 třetiny bez gólů. V poslední části však dokázali vstřelit 3 rychlé góly a soupeř žádný nedal. I proto si letošní první nulu připsal Michal Sondel. Tento tým se po prvním kole nachází na 1. místě! Další utkání odehrají 11. 10. na MSH Havířov.

TJ Slovan Havířov „C“ 8:3 FbC Kozlovice

  1. FBK Rožnov p/R „C“ 0:3 TJ Slovan Havířov „C“

Junioři

Z mládežnických kategorií mají své první zápasy za sebou pouze junioři. Ti se v Petrovicích utkali s FbC Frýdek-Místek. Kluci bohužel nebyli moc produktivní a prohráli poměrem 1:6. V druhém utkání s 1. FBK Rožnov p/R to nebylo lepší a prohráli 1:3. Špatný začátek sezony ale nemusí znamenat, že kluci na své soupeře nemají a možnost získat první body budou mít již 3. 10.

FbC Frýdek-Místek 6:1 TJ Slovan Havířov

TJ Slovan Havířov 1:3 1. FBK Rožnov p/R