Skvělý víkend Dorostenců!

Dorostenci Slovanu Havířov v neděli hráli 13. kolo na nedaleké Dubině v Ostravě a potvrdili stálou účast, ve hře o medailové pozice. Do konce základní části zbývá už jen 6 zápasů, a tak je třeba do toho dát vše.

Zápas s Petrovicemi

Petrovice se perou o poslední místo v tabulce s Frýdkem – Místkem, věděli jsme, že to bude zápas kočka s myší. Tohle jsou zápasy, které nás vždy dokážou srazit, protože my potřebujeme hrát proti kvalitnímu soupeři, abychom předvedli krásnou hru dopředu i dozadu. Kdybych věděl, co se bude dít, vezmu si peřinu a polštář, celý zápas nuda a šeď.

Každopádně z naší strany, stálý tlak na bránu, držení míčků, dobrá rozehrávka. Soupeř se stáhl na svém velkém brankovišti, zahustil prostor před brankou a to nám dělalo potíže se zakončením. Bušili jsme do soupeře, ale pořád to tam nepadalo. Střel bylo za celý zápas strašně moc ale asi nebyla ta střelecká chuť, i když nálada byla skvělá. V 9. minutě první třetiny se prosadil Brija, po hezké přihrávce Marka Krmáška z poza brány. O 2 minuty později už dorážel do odkryté klece Hloušek. Střídačka se uklidnila a zjistila, že gól jde dát. 2 třetiny byla slabá a chabá jak na produktivitu, tak aktivitu. Jedinou branku přidal Ondra Kravčík a řekl bych, že to bylo z naší strany za tuto třetinu vše. Závěrečná část přinesla snížení od Petrovic a naše dvě hezké branky z hole Červeného a opět nahrávající Marek Krmášek. Utkání bez chyb, ale málo produktivity, což mě mrzí. Každopádně super 3 body do tabulky a plnící se plán, před koncem sezóny.

Zápas s Kopřivnicí

S Kopřivnicí jsme letos ještě nehráli v dorostu, ale víme že to není nic jednoduchého. Kluci to z mého pohledu podcenili a vstoupili do zápasu, jak do zápasu s Petrovicemi. Už ve 22 vteřině Kopřivnický Michna beckhendem poslal míč za Vernarského záda. V tu chvíli absolutní kolaps, jelikož tohle nikdo nečekal, že Kopřivnice může klást takový odpor. Naštěstí si slovo na uklidnění vzal Ondra Kravčík, kterému se víkend střelecky obzvlášť povedl a vstřelil srovnávací branku na 1:1.

Druhá třetina začala lépe pro nás, kdy se kličkou a následnou střelou do víka prosadil Matěj Kravčík. Radost ale trvala pouhých 35 vteřin a po našem nedůraze a neproduktivitě bylo srovnáno na 2:2. Věděli jsme, že potřebuje v utkání získat 3 body, jelikož by byla pak velice malá šance zůstat v horní polovině tabulky. Klukům o přestávce, bylo velice důkladně vysvětleno o co hrajeme a také to bylo znát. Míček na hokejkách a začali jsme zásobovat brankáře střelami co se jen dalo. 6 minut před koncem utkání opět Ondra Kravčík vyvolal radost na rtech hráčům Slovanu a hned po něm Brija hezkou prohazovačkou brankáře z Kopřivnice. Stav utkání 4:2 a větší klid pro nás. Krásnou tečku za 3 body, završil kapitán týmu Fusek, kdy připravil bylinkovou koupel pro brankáře soupeře a z nájezdu mu nedal ani čichnout.

Děkuji hráčům za bodové výkony, i když to nebylo úplně ideální. Děkuji rodičům za podporu, protože když padla branka, bylo je slyšet. Pokračujeme dále, máme ještě 6 zápasů, které musíme odmakat.

Trenér Matěj Erbs

Za fotky děkujeme Daliborovi !!!