Slovan odehrál vyrovnané a dramatické derby

Slovan začal svou druhou půlku sezony na domácí půdě proti Torpedu Havířov. Torpedo s dvojnásobným finančním rozpočtem složené z bývalých hráčů extraligy a navrátilců z FBC Ostrava bylo pro náš tým, kde svou kariéru končí řada hráčů, velkou výzvou, velkým šlágrem kola a prvním derby v historii.
Na tento zápas chyběla řada opor jako Gregor, Gurkovský, Kašpar, Smeták, Trunkát. Naši zaujímali v tabulce 6. příčku.

Slovan začal první třetinu dobře, kde již ve druhé minutě skóroval Chalupa po krásné nahrávce od Daniše. V 18. minutě pak Martin Varta dorovnal stav na 1:1, kde ale pak naše třetí lajna opět strhla vedení po trefě Kozlíka na stranu domácích. 30 vteřin poté se po nahrávce uvolnil Tomica a vstřelil již náš 3. gól. K zápasu jsme přistoupili defenzivně s možností brejků. Po první třetině bylo skóre 3:1 pro naše muže.

Druhá třetina byla z naší strany nepovedená a také jsme zde byli zbytečně vyloučeni. Jednou nás soupeř trestal z brejku po šťastné střele Šimíka srovnal na 3:2. Dále pak skóroval Kožušník po dobré nahrávce od Varty. Posléze pak v oslabení vstřelil branku Folwarczný. Skóre bylo 3:4 ve prospěch soupeře.

Dramatická a divácky nejatraktivnější byla třetí třetina, kde došlo na řadu střetů a vyloučení a posléze i přesilových her. 2x byl za vrážení vyloučen soupeř. Ve 45. minutě však po hezké sehrávce a následném vymíchání Piška skóroval Daniš do prázdné branky. Na to v 52. minutě odpověděl opět Šimík a opět strhl vedení na stranu Torpéda na 4:5. Trenér domácích Skácel reagoval v 57. minutě Timeoutem. Slovan šel do šesti a hned první střela Kozelského se odrazila od nohy Piška do víka.
Drama vrcholilo, Torpédo citelně nervózní se už nehnalo dopředu a drželo balónek na své polovině.
Naši chtěli v tomto utkání zvítězit a tak po nahrávce Labuze se v 58. minutě vydal na zteč Chalupa, kde se ale dostal až příliš blízko Piška a i když se snažil uskočit narazil do soupeřova golmana a povalil ho na zem. Chalupa se snažil golmana přeskočit, ale zasáhl ho kolenem do hlavy. Brankář Piško však nebyl v době souboje ve velkém brankovišti čehož si nevšimli rozhodčí. Chalupa dostal 2 minutový trest. 24 Sekund před koncem se pak v přesilové hře trefil opět Šimík a uzavřel skóre na konečné 5:6 ve prospěch Torpeda.

Na utkání přislo bezmála 250 diváků, kteří vytvořili skvělou kulisu. Zápas se odehrál ve velkém tempu a zasluhoval pro obě strany remízu. Gratulujeme soupeři k výhře. Děkujeme divákům a fanouškům.

Komentář trenéra Hostů Kubíčka Filipa: Vyrovnané utkání do poslední vteřiny. Jsme rádi, že na utkání přišlo tolik diváků. Přejeme soupeři úspěchy v dalších utkáních. Děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích Petra Skácela: Gratulujeme soupeři k vítězství. Nemáme se v dnešním utkání za co stydět. Budeme dál bojovat o možnost zahrát si Play-off.