Slovan se utkal s Torpédem

V posledním ligovém kole se naše Áčko střetlo s městským rivalem Torpédem. Naši postoupily za poslední roky hned 2x za sebou. Letošní sezona byla tak premiérová co se Národní ligy týče.
Bohužel však o postupu do play off rozhodovalo až poslední kolo.

Na utkání se naši kluci těšily z vidinou postupu a následného výběru do play off ze strany Torpéda.
Utkání začalo velice svižně a soupeř si hned vytvořil šance, které Rataj kryl. Nakonec to byl ale soupeř, který skóroval první. Naši ale ještě v první třetině v přesilové hře srovnává na 1:1.
V první třetině držel soupeř častěji míček, ale stav byl 1:1. Střely na bránu v 1. třetině: Torpedo Havířov – 11, Slovan Havířov – 8
V druhé třetině jsme na soupeře vletěli, hra se znatelně vyrovnala a za povzbuzování našich fanoušků, kteří hnali naše kluky dopředu a přehlušily fanoušky Torpéda, kde se jen hlasatelka marnotratně snažila oživit fanoušky Torpéda. Naši kluci zasypali bránu soupeře hned 17 střelami.
Branku nakonec vstřelil Posselt a poslal nás do vedení, kde ale soupeř ihned dotahoval. Stav po druhé třetině byl nakonec 3:4 pro naše.

Naši museli v utkání zvítězit a laxní netrefování prázdných branek ze strany soupeře stále hrálo do karet Slovanu. Ve 43 minutě byl vyloučen Varta, zde nastal zlom zápasu, kde naši mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Bohužel jsme neproměnili trestné střílení a naopak jsme ještě inkasovali v naší přesilové hře. Utkání nabralo dynamiku a divákům se muselo líbit, kde na konci zápasu byl stav 7:7 a Slovan hrál v 6 lidech na hrací ploše a po nahození míček skákal před Kotulou a chybělo jen pár centimetrů ke vstřelení kýženého gólu! Bohužel výborný výkon orlovského Mžyka a mladých běhavých florbalistů soupeře rozhodl. Utkání tak skončilo 7:7.
Střely na bránu v 3. třetině: Torpedo Havířov – 14, Slovan Havířov – 22

Následné prodloužení už nerozhodovalo o ničem a tak Kuttler trestal z breaku.
Florbal Torpedo Havířov – TJ Slovan Havířov 8:7p
Děkujeme soupeři a přejeme mu hodně štěstí do play off. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru a podporu.