Slovan vypadl z pohárové soutěže

Ve čtvrtek v podvečer hostila městská sportovní hala v Havířově 5. kolo Českého poháru. V něm na sebe narazilo superligové družstvo FBC Ostrava a domácí tým Slovanu Havířov hrající třetí nejvyšší soutěž.

Od začátku si soupeři nedali metr prostoru. Po úvodním oťukávání se většina vážnějších a nebezpečnějších šancí tvořila na straně domácích, ale s jistotou je odvracel gólman Klobučník. Ostrava nepůsobila extraligovým dojmem, úvodní třetinu prospala a to využili domácí Smeták s Gurkovským k vedení 2:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhou třetinu už to byl ten tým, který měl tahat za delší část provazu a rozdíl byl znát. Ostravští hráči více otevřeli hru, začali napadat a odměnou byla situace 2 na gólmana po skrumáži před brankou, prosadil se Vojtíšek. Následné zbytečné vyloučení Chalupy za nadzvedávání hole znamenalo srovnání skóre z hole Robenka. V této chvíli Slovan přepustil iniciativu a Ostrava se dále soustředila na útočení. Během pěti minut se odehrála klíčová pasáž utkání. V tomto čase jeli postupně tři hráči domácích sami od poloviny hřiště na hostujícího gólmana a světě div se, nikomu z nich se nepodařilo nejenže skórovat, ale vůbec trefit prostor mezi třemi tyčemi! Slovan se mohl dostat zpět do zápasu, odskočit na rozdíl dvou tří branek, ale nepovedlo se. Tudíž byl potrestán druhou brankou Vojtíška a FBC otočilo skóre. Slovan uzavřel druhou třetinu po pěkné kombinaci, kdy se prosadit Daniš. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině bylo jasné, kdo vstřelí čtvrtou branku, tak s největší pravděpodobností utkání vyhraje. Šance se střídaly na obou stranách, ale gólmani měli navrch. Třetí třetinu vyšperkovali teatrální pády Vojtíška či Trulíka, kdy celá hala volala po střetu záchrannou službu, Vojtíška skoro odnesli na nosítkách, ale klučina se po minutě otřepal a dále florbaloval s pohybem jako na začátku utkání. Takto se hold hraje nejvyšší soutěž. Poslední rozhodující branku vstřelil ostravský Trulík, který se prosadil v situaci jeden na jednoho a poslal hosty do osmifinálové skupiny českého poháru. Utkání sledovalo necelých 200 lidí a týmy se jim odvděčili pěknou férovou bitvou.

Slovan Havířov svou cestu pohárem začal již v prvním kole, které se hrálo na skupiny. Havířovští v ní odehráli čtyři zápasy proti Zlín Lions, 1. FbK Eagles Orlová, SK K2 Sportcentrum Prostějov a FbC Coyotes Jablunkov. Ve všech zápasech dokázali zvítězit. Vítězství v prvním kole Slovanu automaticky vyneslo postup až do třetího kola, kde ho čekal FBC Spartak Přerov. Toto utkání bylo velmi vyrovnané a Havířov v něm ubránil vítězství 7:6. Ve čtvrtém kole hostil Havířov doma Kopřivnici, kterou porazil 7:4 a vybojoval si tak účast v pátém kole, kde podlehl Ostravskému FBC.

Komentář trenéra domácích, Petra Skácela:

Věděli jsme, že nás čeká sice mladý, ale za to superligový tým, který má věkový průměr okolo 20 let s pravidelnou dávkou 4x tréninků za týden. Náš tým je složený i s ,,veteránů,, a dále kluků, kteří se nevěnují florbalu od elévů či žáků. Hrajeme ligu pro radost a pro pobavení, takže bylo jasné, že nějakou ofenzivní smršť či bezhlavé napadání od nás nikdo nemůže čekat. Taktika byla zvolená dobře, soupeře jsme mimo našich hrubých individuálních chyb k moc šancí nepouštěli. Rozhodla bohužel pasáž samostatných úniků od poloviny hřiště, kdy opravdu do této chvíli nechápu, jak se ani jeden ze tří nemohl proměnit. A to se nebavím o tom, že jsme je skoro vůbec nezakončili. Šancí jsme si vytvořili strašně moc a jen tato naše impotence nás stála lepší výsledek. Spokojen jsem s přístupem a obětavostí. Od určitých hráčů jsem čekal více, přeci jenom už si něco v kariéře odehráli. Každopádně kluci si dokázali, že hrát se dá s každým. Doufám, že tento výkon přeneseme do Národní ligy a začneme už zase něco hrát. Soupeři gratuluji k vydřenému postupu.