Slovan začal play-up vítězstvím

TJ Slovan Havířov vs. FbC Strakonice P.A.

 

14. březen 2015. To je den, kdy muži Slovanu Havířov začali bojovat o postup do Národní ligy. V play-up bojují s FbC Strakonice P.A. Hraje se na 3 vítězná utkání. První utkání se hrálo od 11:00 v ČPP Aréně Muglinov.

1. třetina – 2:1

 

Po 3 minutách hry už bylo skóre 1:1 a tak se zdálo, že padne hodně gólů. Během následujících 4 minut byli postupně vyloučeni 3 hráči (Chalupa – Jiřík, Šavrda), přičemž při vyloučení Chalupy měli hosté trestné střílení. K tomu se postavil Jiřík, ale napálil jen Schulmeistera. Až 3. přesilovka se podařila proměnit a to po střele Chalupy do levého horního růžku. Do konce třetiny už se skóre neměnilo. Aktivnějším týmem během úvodní dvacetiminutovky byli určitě domácí.

2. třetina – 1:2

 

První polovina 2. třetiny nebyla příliš záživná, hra vypadala, jako by si hráči uvědomili, že se hraje play-up a zaměřili se hlavně na obranu. Sem tam se objevila nějaká ta šance, ale využít se ji podařilo až v čase 32:22, to se bohužel trefili hosté. Ti se dostali do euforie a zatlačili naše muže. O necelé 2 minuty později proměnili přesilovku a poprvé se dostali do vedení. Naši přestali hrát a Strakonice se dostávaly do šancí. V této fázi nás několikrát podržel Schulmeister. Z nenápadné situace, kdy Kozelský prošel přes útočníky a chytře po zemi vstřelil gól, jsme srovnali. Do přestávky se již skóre neměnilo. Fanoušci věřili, že se domácí zlepší a dotáhnou utkání do vítězného konce.

3. třetina – 4:3

 

Od začátku třetí třetiny začaly oba týmy hrát osobně, a tak se hra zrychlila. Trenér Skácel navíc zúžil naší hru na 2 lajny, aby se dostali hráči do tempa. Tyto změny zafungovaly už po 3 minutách, kdy se opět trefil Kozelský. Strakonice byly následujících pár minut pod tlakem, k naší smůle se nenápadně dostali hosté až ke vstřelení branky a znovu srovnali. To však nebylo na dlouho. protože se po dvou hezkých akcích během následující minuty trefili postupně Chalupa a Tomica. Poprvé v utkání byl rozdíl ve skóre dvoubrankový. Strakonice si vybraly time-out. Ten jim však příliš nepomohl, protože museli čelit trestnému střílení po zahrání vysokou holí. Kozelský však tuto šanci nevyužil. Po několika nesmyslných rozhodnutí rozhodčích, se na trestnou lavičku dostali během 2 minut a 7 vteřin 3 domácí hráči. Zápas se tím začal komplikovat. Při hře 3 na 5 se hosté prosadili 9 minut před koncem a hra začala být napínavá. Oslabení už zůstala bez potrestání, ale lepším týmem na hřišti nebyli ti naši. 5 minut před koncem se bohužel stalo to, co si nikdo kromě Jihočechů nepřál, stav utkání se srovnal na 6:6. Po krátké poradě mezi hráči se však hra zvedla a byla završena rozhodujícím gólem Fifegera na 7:6. Strakonice se snažily, hrály i bez brankáře, ale nic závratného už nedokázaly. Může se tak slavit první vítězství.

Konec – 7:6

 

Celý zápas byl však vyrovnaný a vyhrát mohly i Strakonice. Další utkání play-up se odehraje zítra – 15. 3. opět v ČPP Aréně Muglinov v 11:00. Dostanou se naši hráči do dvouzápasového náskoku?

Podrobný online ze zápasu si můžete prohlédnout zde.