Starší žáci darovali tři body Těšínu.

Druhé ligové dvojkolo sehráli staší žáci v neděli 25.10.5015 ve SH Ostrava – Dubina. Soupeřem byla mužstva, která zatím nezískala v prvním kole ani bodík. Jako první nám přehradilo cestu mužstvo Paskov Saurians, které předvedenou hrou potvrdilo svou roli a postavení v tabulce. Drží zatím poslední pozici. Naše mužstvo nastoupilo posílené o tři klíčové hráče, kteří v prvním kole chyběli, přesto však jsme nebyli v nejsilnějším složení. První část utkání byla ve znamení vzájemného oťukávání a ověřování složených formací. Podle toho také vypadal výsledek, který znamenal naše chabé vedení 2 : 1. Ve druhé části však elitní útok přitlačil a kombinační hrou odsoudil soupeře k roli statistů. Obdobně se zachovala i naše druhá pětice a tak z této části hry jsme si připsali na naše konto sedm gólů. Ve třetí třetině, v důsledku vysokého vedení,dostala více prostoru druhá pětka. Kluci začali na pokyn trenéra šetřit síly a tak po nemastné a neslané hře celého mužstva jsme tuto třetinu museli přenechat snaživému soupeři v poměru 0 : 2 . Přesto jsme soupeře přejeli přesvědčivým rozdílem v poměru 9 : 3.

O branky se podělili : 3x T.Pavlis, 2x J.Mach, 2x V.Morkes, 1x K.Fusek, 1x M.Šulc

Ve druhém duelu jsme narazili na podstatně jiného soupeře. Na urostlejší chlapíky z Českého Těšína. Ti na nás vyrukovali s osobní obranou, napadáním po celém hřišti a hlavně s tvrdou hrou. Navíc měli ve svém arzenálu i provokace, kterými znepřijemňovali naši hru a my jsme jim to začali baštit. I když jsme od třetí minuty prohrávali, dokázali tuto třetinu po velkém boji získat pro sebe v poměru 2 : 3. Bylo však jasné, že to bude těžké. Vyhráli jsme i druhou část utkání 0 : 1 , ale to již ve stroji skřípalo. Přestala se dařit kombinace, vzrůstala nervozita, nešla střelba. Mezi kluky zavládla nevraživost a vzájemné vyčítání. Přesto vedení 2 : 4 dávalo do poslední třetiny naději na udržení vítězství. Soupeř však pozorně četl hru a velmi dobře cítil potíže v našem mužstvu. Začal hrát tvrději, což sebou neslo i tresty. Bohužel naše přesilovky byly hrány strašným způsobem. Jako by přesilovku hrál soupeř. A tak, když jsme netrestali my, začal trestat soupeř. Lacinou brankou z dálky se přiblížil na dostřel a chvíli na to i srovnal skóre. To byl hřebík do rakve. Přesto jsme ještě v deváté minutě dostali vyhodu přesilovky a jedinečnou možnost strhnout vedení na svou stranu. Bohužel. Po trapné a zoufalé hře bylo vidět, že kluci jsou na dně. A tak dvacet sekund před koncem nás už ani nepřekvapila branka soupeře. Kluci tak místo vítězství museli zpytovat svědomí. Tato porážka by měla být pro SŽ pořádným mementem. Chyby je třeba hledat nejdříve u sebe a ne u spoluhráče. Za výsledek je pak zodpovědný, celý kolektiv. Ne nadarmo platí : jeden za všechny a všichni za jednoho !!! Výsledek 5 : 4 není na chlubení, přesto je třeba uvést ještě jednu maličkost : nedokážeme sice zahrát přesilovku, ale kupodivu, dokážeme hrát v oslabení a dokonce i skórovat.To je jen glosa na okraj.

Naše branky stříleli : 2x J.Mach, 1x K.Fusek, 1x J.Velička