Starší žáci na Ostrava Cupu

V pátek 1.6. se naší starší žáci účastnili mezinárodního turnaje Ostrava Cup 2018, Jako prvního jsme v zápase potkali FBC čPP Bystron group Ostrava. Kluci nastoupily do zápasy už s myšlenkou, že hrají proti prvoligovému soupeři a šlo to vidět i na hřišti. Žádná bojovnost žádný důraz. Vypadalo to jako by porad spali a podle toho taky vypadal výsledek 11:1 pro FBC i když si myslím, že s nimi mohli uhrát vyrovnaný zápas.

Druhý zápas naši kluci nastoupili proti FBS Olomouc. Kde si vzali ponaučení z minulého zápasu a věděli, že potřebují výhru. Šlo to poznat na hřišti. Důraz v každém souboji, soustředili se na obranu a měli bránu soupeře zasypat střelbou. Bylo vidět, že jsme jasně lepším týmem na hřišti a zápas skončil 3:0 pro nás.

Večer na nás čekal tým 1.AC Uhersky Brod A i když kluci věděli, že nás čeká těžký a kvalitní soupeř tak se ho nezalekli a hráli svoji hru jak mají. Kluci hráli svou hru a drželi postaveni , hráli i tvrdou hru jak umí a taky to šlo poznat soupeř pořád nevěděl jak na nás a první třetina skončila nerozhodně 2:2.Bylo vidět na našich klucích jak chtějí vyhrát . Nabudil je ten vyrovnaný výsledek a hlavně viděli, že se dá hrát proti každému soupeři. Výsledek 2:2 kluci drželi až do 5 minuty druhé třetiny, ale pak bohužel nám tam padlo pár smolných gólu a soupeře to nabudilo a v závěru zápasu to skončilo 7:2 pro Brod.

Druhý den na nás čekal tým Z.F.K Petrovice Kluci moc dobře věděli, že je ve hře 3.misto a šlo to vidět, Byli jsme na hřišti daleko lepší. Kluci je drtily na jejich polovině a v osobních soubojích jsme byli důraznější, ale bohužel měli jsme smůlu. Soupeř mel 4 střely na branku a 4 Goly. Bohužel pro naše kluky to skončilo prohrou 4:2 i když byli daleko lepší, ale to tak ve florbale občas bývá.

Kluci šli ze 4 místa na FBC Mohelnice a věděli, že musí vyhrát jinak, končí na turnaji a taky to tak vypadalo kluci na ně naběhli a točili je na jejich polovině, ale ne a ne tam padnout ty góly takže konečný těsný výsledek 2:1 pro nás. Myslím si, že to mělo byt daleko víc ale štěstí nám nepřálo.

Večer na nás čekal výběr Peaches IBK. Byl to velmi kvalitní soupeř a šlo to taky vidět na hřišti, ale kluci to nevzdali a bojovali s nimi a s důrazem až do poslední minuty. Bohužel byli lepší. Konečný výsledek 9:1 pro nás znamenal konec na turnaji. Na závěr bych chtěl všem klukům poděkovat za bojovnost a snahu na celém turnaji. Naši Kluci nasbírali své první zkušenosti na tak velkém turnaji.