Starší žáci smolně prohráli své první zápasy

Starší žáci (loni stříbrní) hráli své první kolo v Kopřivnici, kde nastoupili v poněkud oslabené sestavě. Z důvodů absence žáků Šulce a Pavlise, kteří jsou na kempu ve Švédsku a dalších nemocných. Do nejvyšší ligy st. Žáků tak nastoupila hned půlka našich mladších žáků a dokonce dva úplní nováčci. Na zápasy nás odjelo 9 hráčů do pole. Oba zápasy však byly vyrovnané a plné šancí na obou stranách.

V prvním zápase nás čekala domácí Kopřivnice, vyrovnané první dvě třetiny slibovali hezký zápas z pohledu našich. Avšak po individuálních a taktických chybách ve 3. třetině stál Slovan cenné body. Soupeř se ve 3 třetině rozstřílel a porazil náš tým v poměru 3:8. V tomto zápase se zranil Jan Farana, který si zlomil klíční kost.

Druhý zápas jsme odehráli proti Torpedu Havířov. Nastoupili jsme pouze v 8 lidech proti 3 lajnám soupeře! Našim se povedl začátek zápasu, ve kterém jsme vstřelili rychlé 3 góly(2 góly vstřelil Vít Morkes) a dostali se do vedení 3:0. Kluci bojovali statečně a předváděli výkony, za které se by nemuseli stydět ani zkušení borci.
Torpedo však ve 2. třetině zapnulo a ponechalo ve hře svou první elitní lajnu po většinu času. Naši kluci odolávali dlouho, ale nakonec už jim nezbývali síly na dorovnání soupeřova tempa a museli jsme uznat prohru 3:5.

Za mě, jako trenéra bych chtěl kluky pochválit za neuvěřitelné výkony a bojovnost, kterou předváděli oba zápasy!

Jakub Labuz