Starší žáci splnili povinnost, ale tři body navíc by byly lepší !!!

V neděli očekávalo naše SŽ další kolo ligové soutěže, hrané tentokráte ve sportovní hale ve Stonavě.Vzhledem k tomu, že od pátku 27.2.2016 začínají pololetní prázdniny, bylo naše mužstvo oslabeno o některé stabilní hráče. Trenér tak musel řešit problémy ve složení jednotlivých pětek. Nakonec vše dobře dopadlo, i když poslední utkání jsme hráli již více méně jen s pěti hráči. První utkání jsme hráli proti mužstvu Tigers Poruba, které drží poslední příčku tabulky. To pro nás představovalo povinné tři body, které jsme přes počáteční obtíže uhráli. Výsledek 9:1 však nebyl ve skutečnosti tak jednoznačný. První třetinu jsme vyhráli pouze 1:0 i když jsme měli téměř tříminutovou přesilovku. Ani druhá třetina nebyla o moc lepší.Nakonec jsme se dostali na skóre 3:1, když jsme nedokázali využít přesilovky a sami jsme v oslabení inkasovali. Poslední třetina přinesla podstatné zlepšení co se týká kombinace, tak přesnosti střelby. Navíc si podstatně víc zahráli i kluci z mladších žáků a dá se říci, že vůbec nic nepokazili. Šest nastřílených branek uzavřelo skóre celého zápasu.

Střelecky se v tomto utkání prosadili : 3x M.Šulc, 3x T.Pavlis, 2x J.Farana a 1x D.Třetina.

Druhým soupeřem bylo mužstvo FBC ČPP Group Ostrava, které stále pomýšli na druhé místo ligové tabulky. Přesto, že jsme v tabulce podstatně níže, dokážeme hrát vždy těsné a vyrovnané zápasy. Tentokrát však byla situace složitější. Disponovali jsme pouze s jednou vyrovnanou formaci a střídat jsme mohli jen tři obránce. Zato ČPP do nás bušilo třemi kompletními pětkami. Bylo jen otázkou času, kdy se naši kluci položí. Utkání jsme začali velmi dobře. Už v šesté minutě jsme vedli 2:0, kdy se po nádherných kombinacích T.Pavlise a M. Šulce posledně jmenovaný nádherně trefoval do soupeřovy branky. Soupeř byl dokonale zaskočen. Vrhl vše do útoku a doslova v sedmé minutě prolisoval míček do naší branky.Následně hned srovnal skóre a tím se uklidnil. Začínalo se od nuly.Škoda . Druhá třetina byla plně v réžii soupeře. Začínal se projevovat úbytek sil a tak to soupeř dokonale využil. Druhou třetinu uzavírá skórem 3:0 ve svůj prospěch, přestože jsme měli výhodu přesilovky. Do třetí třetiny trenér přeskládal mužstvo a doslova ho vyburcoval do extáze. Kluci hráli ze všech sil a důsledně plnili trenérovy příkazy. Hned ve 13 sec. hry D.Marek sledoval důrazně míček a dotlačil jej až do sítě. Aktivita naších kluků se opět zvedla. Ve 4 min. ustojíme vlastní oslabení a navíc máme po celou dobu viditelnou převahu. Přesto nedokáže skórovat. Proto bereme v 7 min. time out. Výsledkem porady je v 8 min. branka z hole M. Šulce a stav 5:4 dává naději alespoň na plichtu. I když jsme soupeře ostřelovali a měli několik vyložených šancí, nedokázali jsme již výsledek změnit a to i vinou několika chyb ze strany rozhodčích. Soupeř si při zvuku sirény viditelně oddychl. Remíza by byla spravedlivější.

Střelci naších branek : 3x M. Šulc, 1x D.Marek