Starší žáci vyzkoušeli palubovku v místě budoucího soustředění.

Dne 23.4. 2016 odehráli starší žáci Slovanu poslední soutěžní utkání. Turnaj pořádal Český Těšín a vzhledem k tomu, že nemá lepší halu, tak se vše odehrálo v krásném prostředí v Bystřici/ Odrou. Tento komplex je i budoucím hostitelem mladých florbalistů Slovanu Havířov a tak měli hráči možnost si, během přestávek, celou nádheru prohlídnout. Ale zpět k turnaji. Soupeři našich starších žáků byli hráči Torpeda Havířov a FBC Bystroň Group Ostrava. Vzhledem k tomu, že naši hráči měli soutěž tak dokonale rozehranou, že ani dvě výhry či naopak dvě porážky neměly vliv na konečné umístění v tabulce. Nemohli jsme se tak posunout v tabulce nahoru ani dolu. Umístění na šesté pozici tak byl náš celkový, výsledný efekt. Proto se i zdálo, že se poslední dva zápasy odehrají v poklidu a bez zbytečných emocí. Jako první se nám postavili hráči Torpeda, které jsme dosud neporazili. Již první sekundy naznačovaly, že půjde o pěknou řežbu. Ani jedno mužstvo nechtělo prohrát. Urostlejší hráči protivníka do nás pěkně tvrdě zajížděli. Naši si však nic nenechali líbit a tak se hrál oboustranně tvrdý, ale líbivý florbal. Konečný výsledek 2 : 2 odpovídal dění na hřišti. Od druhého utkání nás dělilo tři hodiny času. To je to, čemu naše mužstvo neholduje. Tato pauza má na nás neblahé účinky. Hráči jsou většinou unavení, ospalí a těžko se pak zápasově dávají dokupy. Toho dokázalo družstvo FBC Ostrava dokonale využít, i když bylo poměrně silně oslabeno. A my jsme tak nakonec znovu prohráli, tentokrát v poměru 4 : 2. Nutno říci, že naprosto po zásluze. S takovým přístupem se vítězit prostě nedá.Bude potřeba zapracovat na tom, aby oba zápasy turnaje byly vždy odehrány se stejnou snahou a úsilím. Musí být poznat, že mužstvo nechalo na hřišti srdce !!!! Doufejme, že tomu tak už od příští soutěže bude.