Start a Petrovice

O víkendu muži odehráli dvě utkání první ligy. V sobotu odehráli zápas s týmem z Prahy Start98 Praha-Kunratice. V neděli odehráli muži meziměstské derby s Z.F.K AQM Petrovice.

Zápas se Startem

Byla reprezentační pauza, což znamená, že extraliga má volno a mohli hrát všichni hráči, co jsou u nás na střídavých startech. To samé platilo i pro Start, kde je to samý hráč Chodova, ale v hojnějším počtu.

První třetina nebyla vůbec dobrá. Start měl několik tutovek, které mohl proměnit, ale naštěstí pro nás se Martin Zapletálek dobře vyspal a pochytal vše, co mohl. Naštěstí padl jen jeden gól v první třetině a muži se mohli probrat.

Do druhé třetiny muži nastoupili jako nový. Začali blokovat střely, přistupovat k hráčům, vyhrávali osobní souboje, u odražených míčů byli první. Oproti první třetině to bylo 1ku100. Na 1:1 vyrovnal Vojtěch Vavrečka, který jel trestné střílení. Na 2:1 zvýšil Michal Kozelský z voleje, kdy jeho dva soukmenovníci v lajně mohli dát gól, ale nechali to na kapitánovi.

Ve třetí třetině přišel faul Dominika Špačka na dvě minuty, trochu moc přitáhnutý za vlasy, protože nikdo nemohl získat míček a hráči změnili jen směr pohybu a rozhodčí to vyhodnotili jinak. Start dokázal využít v posledních sekundách přesilovku a vyrovnat na 2:2.

Pak přišel impulz v podání Kuby Kocha, který hned ve druhém střídání dával gól na 3:2. Bohužel muži nedokázali odskočit na rozdíl dvou gólů, když neproměnili vyložené šance a soupeř mohl jít do šesti. Dlouho Start nemohl prostřelil naše bloky a točili muže, co to šlo, ale nakonec se jim to podařilo po velkém tlaku a vyrovnali minutu a půl před koncem.

Zápas šel do prodloužení a od 2. minuty jsme hráli 4na3 s brankářem, protože gólman Startu vystartoval do našeho kapitána Kozelského a rozhodčí mu udělil červenou kartu. Naši tedy hráli ve výhodě celé 3 minuty, ale bohužel pro nás nedokázali skórovat.

O zápase museli rozhodnout nájezdy, které nakonec rozhodl ve prospěch Startu Kerzel a ukončil tak prodloužení. Škoda toho prodloužení, muži sahali po dvou bodech, ale uteklo to o vlásek.

Komentář trenéra domácích Václava Komačky: Dnes sme mali slabší štart do zápasu a možeme byť radi, že sme po prvej tretine neprehravali vyšším rozdielom. Od druhej tretiny bol zápas vyrovnaný, podarilo sa nam odskočit o jeden gól, bohužial sme zase nezvládli power play. Nájezdy už boli lotéria, mali sme rozhodnůť v predĺžení.

Zápas s Petrovicemi

Druhý den, ve stejný čas, na stejném místě probíhalo meziměstké derby s Petrovicemi. Hodně jiný tým, plný jiných hráčů, pod vedením jiného trenéra. Jak by řekl Václav Jurdzin: hráli jsme s klukama z FBC.

Jeden zápas v nohách s bolístkami, puchýřky odehráli muži další utkání, které tentokrát zvládli a posbírali všechny tři body!

První třetina byla hodně divoká, muži se cpali do brány, co to šlo. Petrovice napadli vysoko a tím otevřeli prostor pro rychlé přečíslení. Smutné pro nás, že muži nedokázali vstřelit 3 tutovky a první třetina dopadla 0:0. Pro oko diváka nic moc, ale skoro v půlce sezóny je potřeba bodovat.

V druhé třetině konečně padl první gól a vstřelil ho Václav Jurdzin. Po patnácti vteřinách mohlo být skóre 2:0, protože jsme získali trestné střílení, které jel opět Vojtěch Vavrečka, ale bohužel tentokrát nedokázal překonat gólmana. Stav tedy 1:0, což nás nemusel mrzet protože o 41 sekund později zvyšoval na 2:0 Kozelský. Další šance, standartky, gólové příležitosti nebyli proměněny, tak stav zůstal do konce třetiny 2:0 pro nás.

Od soupeře se čekalo že bude více napadat, hrát do těla, tlačit se do brány, to vše se nabídlo Petrovicím po špatné rozehrávce, kdy Petr Skácel zachytil balón na středu a překonal Zapletálka. Stav tedy 2:1 a šlo do tuhého. Šlo vidět, že byli muži nervózní přece jen zase vedli a soupeř byl o gól pozadu. Tentokrát se historie neopakovala a žádné drama třetí třetina nepřinesla. Muži si utkání urvali pro sebe a hned v 49. minutě skóroval na 3:1 Vavrečka, který si našel odražený balón a zavěsil.

Další gól přidal Martin Děček, který dostal křižnou nahrávku a v pádu šprcl do míčku a přehodil fotbalově gólmana. Petrovice neměli co ztratit a šli do hry bez brankáře. Muži vše dobře odbránili a přidali další 3 góly, kdy skóroval Krupičos, kapitános Kozelskos a Ivanos. Martin Zapletálek hodně podržel vychytal všechno až na gól Petra Skácel, ale co by pro něj neudělal (to bude dráhy).

Komentář trenéra domácích Václava Komačky: Dnes bolo veľmi doležité, kto strelí prvý gol, čo sa našťastie podarilo nám. Od stavu 2:0 sme až ná pár minůt zápas kontrolovali a som rád, že sme ustáli koniec bez obdrženého gólu. Ďakujeme divákom za podporu.

Muže teď čeká zápas s Gullivers Brno, který odehrají v sobotu večer a mohli by se přiblížit bodově právě k Brnu. Tímto zápasem se uzavře 13. zápas sezóny, což znamená, že půlka už je za námi. Děkujeme hodně divákům, kteří nás podporují každý zápas a chodí jich čím dál tím víc a víc!!!