Stojí za zmínku, aneb kam to dotáhli naši odchovanci

V příštím roce oslaví náš klub 15 let! Dá se tak očekávat, že se nám podaří najít a vychovat hráče, kteří se dokáží prosadit v té největší české a slovenské konkurenci. V letošním roce se uskutečnilo Mistrovství Světa Juniorů U19 ve švédském městě Växjö. Této události se také zúčastnila Slovenská reprezentace, ve které právě máme naše želízko vykuté v Havířově jménem Jakub Nota. Stal se tak naším prvním odchovancem, který se dostal až do florbalové reprezentace. Jakub je v juniorském věku, je to velice skromný kluk nicméně také pracovitý florbalista s velkým potencionálem. V této chvíli již Jakub obléká dres FBC Ostrava.

Druhým takovým hráčem je Vašek Šimčík, který u nás strávil 9 let. Vašek byl naším prvním hráčem, který nastoupil v mužské florbalové extralize a to konkrétně v loňském roce. Opět to bylo za FBC Ostrava.
Vašek už je dospělý a nastupuje tak mezi muži. Je přesně ten florbalista, kterého byste chtěli v týmu mít. Maká, nestěžuje si, dává si navíc a je tak komplexní sportovec, který by se neztratil i v dalších odvětvích sportu.

Za nás přejeme klukům hodně štěstí v jejich florbalové kariéře. Budeme tak sledovat i další odchovance, kteří už válí za jiné velké kluby v mladších kategoriích.

Více informací o MS U19 naleznete na stránkách turnaje http://www.floorball.org/pages/EN/Mens-U19-WFC-2017

Jakub Nota

Jakub Nota

Vašek Šimčík

Vašek Šimčík