Stříbrná premiéra přípravky

Dne 29.9.2019 se v Havířově na MSH odehrál první turnaj přípravek. Utkali jsme se hned se čtyřmi týmy, nad kterými jsme měli početní hráčskou převahu. Prvním soupeřem byl městský rival Exelsior (Torpédo) Havířov, druhým FBC Vikings Kopřivnice, předposledním soupeřem byly Petrovice, turnaj jsme zakončili zápasem s Krnovem.

TJ Slovan Havířov – Exelsior Havířov 3:3

Do prvního zápasu jsme vstoupili s nervozitou, ta ovšem brzy opadla po našem prvním vstřeleném gólu. Děti poté v zápalu euforie inkasovaly gól a hrálo se zase od začátku. Zápas byl velmi vyrovnaný, jelikož na obou stranách nebylo moc zkušeností.

Poté nastalo špatné střídání z naší strany a bylo proti nám odpískáno trestné střílení. Gólman nás však v této situaci podržel a nájezd vychytal. I přes všechny naše chyby jsme bojovali a snažili se ukázat to nejlepší, co umíme. Úvodní zápas po vyrovnaném průběhu skončil remízou 3:3.

TJ Slovan Havířov – FBC Vikings Kopřivnice 7:3

V druhém zápase proti Kopřivnici jsme skórovali hned v prvních pár sekundách a vezli se na pozitivní vlně. Hráči si odpočali a byli plní energie naskočit na hřiště a ihned hrát. Průběh zápasu jsme v klidu kontrolovali po celé dvě poloviny. Šlo vidět, že děti chtějí dávat góly a vyhrát. Chtíč hrát byl velký, proto vyhráváme zápas s rozdílem 4 gólů.

TJ Slovan Havířov – Z.F.K. Petrovice 5:1

Do tohoto zápasu jsme nastoupili velice nervózní, jelikož jsme věděli, že tohle nebude jednoduchý soupeř. Proto děti dostaly za úkol hlídat si střelce Petrovic, který rozhodl nejeden zápas. Nechaly ho nakonec vystřelit jenom jednou, a díky tomu opět vyhráváme zápas s rozdílem 4 gólů.

TJ Slovan Havířov – FBC Orca Krnov 1:10

V posledním zápase jsme měli velice těžký úkol, vyhrát zápas a tím i celý turnaj. Nastoupil proti nám sice početně slabší, ale zato zkušenější tým, FBC Orca Krnov. Začátek se nám povedl, podařilo se nám vstřelit první branku zápasu. Krnov po inkasované brance nabral na obrátkách a začal nás přehrávat rozdílem třídy a kontroloval zbytek zápasu. Orca zaslouženě v tomto utkání zvítězila a Slovan zakončil turnaj na krásném druhém místě.

Celkové zhodnocení

Podle reakcí dětí a rodičů usuzujeme, že si turnaj velice užili a florbal je opravdu baví. Chceme pochválit všechny hráče za snahu a výkon, hlavně gólmana, který podržel i v těch nejzapeklitějších situacích. Samozřejmě nezapomínejme na rodiče, kteří dětem vytvořili pěknou diváckou kulisu a nezapomenutelné momenty. Děkujeme všem! ☺

#myjsmeslovan

Vít Váša a David Třetina