SŽ- opět pouze částečný úspěch !

Další turnajové dvoukolo odehráli starší žáci na domácí palubovce dne 3.4. 2016. Soupeři byly kluby Českého Těšína a Frýdku – Místku. Oběma jsme hodně dlužili a tak byli kluci patřičně nažhaveni. Jako první se nám postavil tým FBC DDM Č.Těšín, který obrátil poslední vzájemný duel ze dne 25.10.2015 na ostravské palubovce a porazil nás v hektické koncovce poměrem 5 : 4. Že to myslíme opravdu vážně ukázaly první minuty zápasu, kdy ve druhé minutě skóroval Martin Šulc a v téže minutě Tomáš Pavlis.Posledně jmenovaný přidal v páté minutě další branku a uzavřel tak výsledek první třetiny na 3:0. Kluci hráli soustředěně a drželi soupeře na jeho vlastní polovině. Hráli jsme na tři kompletní řady a žádná z nich nedovolila soupeři skórovat.Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, ale brankově se projevila až v deváte a desáte minutě, když dvě branky střílel opět Tomáš Pavlis a jednu přidával Martin Šulc. Projevil se i soupeř, kterému jsme dovolili, po chybě v obraně, upravit výsledek. O výsledku utkání tak bylo rozhodnuto, a proto trenér ponechal větší prostor třetí řadě složené z mladších žáků.Soupeř hrál naprosto odevzdaně a tak skóre utěšeně narůstalo. Kluci chtěli ukázat, že poslední utkání jsme prohráli nějakým nedopatřením. Nakonec jsme přidali ještě pět branek a uzavřeli tak výsledek na 11 : 1. Odveta se dokonale zdařila.

SFK TJ Slovan Havířov – FBC DDM Český Těšín = 11 : 1

Střelecky se prosadili : 5x T.Pavlis, 2x M.Šulc, 1x V.Morkes, 1x J.Velička, 1x D.Fabík, 1x K.Fusek

Ke druhému zápasu jsme nastoupili ve 13 hodin proti FbC Piraně Frýdek – Místek. Tento protivník byl daleko odolnější a nepříjemnější. Proto bylo zapotřebí hrát naprosto soustředěně a důsledně dodržovat pokyny z trenérské lavičky. Tato taktika se nám vyplácela téměř po celý zápas. Bohužel, jako ve většině případů, jsme klekli pár minut před koncem utkání. Polevili jsme v soustředění, bezdůvodně jsme otevřeli svou polovinu hřiště a pokyny trenéra šly mimo pozornost hráčů. Zato jsme pak tvrdě zaplatili. Ještě na počátku třetí třetiny jsme vedli 3 : 2. Soupeř po přísně nařízeném nájezdu vyrovnal na 3 : 3. V osmé minutě jsme se opět ujali vedení po nádherné střele Jirky Macha. Vedeme 4 : 3 a do konce zbývájí necelé čtyři minuty. Pak přichází již zmiňovaný kolaps, kdy se hráči zbytečně hnali dopředu a nechávali otevřený prostor pro hbité útočníky soupeře. Marné byly snahy trenéra. Hráči jakoby ztratili sluch. Soupeř bere v desáté minutě timeout a pak ihned po vhazování projedou jako nůž máslem přes naši polovinu a překonávají bezmocného brankáře. Stav je opět srovnán. Do konce utkání schází pár sekund a soupeř v euforií dosahuje na pátou branku. Opět ztrácíme dobře rozjeté střetnutí. Kdy už konečně příjdeme na to, že zápas končí až po závěrečném hvizdu sudího ?

FbC Piraně Frýdek – Místek – SFK TJ Slovan Havířov = 5 : 4

Střelecky se prosadili : 2x M. Šulc, 1 x O. Grygar, 1x J. Mach