Tour de club se ukázala jako skvělý projekt

V červnu do Havířovského Slovanu zavítal projekt Tour de club, která má za cíl inspirovat, motivovat a edukovat oddíly, které vychovávají budoucí generace českých florbalových reprezentantů. Na MSH tak proběhl trénink, kde Radomír Mrázek(metodik a trenér), Jakub Mendrek(hráč FBC Ostrava) a Ivo Jochman(Trenér FbK HS a trenér výběrů) ukazovali jak by měl takový trénink vypadat a co by měl obsahovat. Náš trénink byl určen pro elévky a žáky, kteří tak měli možnost okusit trošku něco jiného, než na co jsou zvyklí se svým trenérem. Důležitá a poučná byla také účast našich rodičů, kteří mohli po skončení tréninku pokračovat v diskuzi na dané téma.

Zhodnocení předsedy florbalového oddílu:
„Naši hráči a trenéři potřebují tuto invenci z venku, kde vidí rozdílný způsob, jak vést trénink, než na který jsou už léta navyklí. Toto jsou pro nás cenné zkušenosti a rádi bychom se takových projektů zúčastnili i v budoucnu. Jsem rád, že se akce zúčastnili všichni trenéři mládežnických kategorií a veliký počet rodičů a dětí. Věřím, že budeme schopni tyto nové prvky a metody aplikovat v následující sezóně „ řekl Jakub Labuz.

Děkujeme všem zúčastněným a také autorům projektu